Porotci už zase hodnotí hlavně tanec: Vzali si k srdci výtky diváků?

Letošní ročník se obzvláště povedl! Říkají to nejen čeští a moravští vinaři, ale i fanoušci StarDance. Rozhodování diváků o tom, kdo vypadne, je proto o poznání svízelnější a není divu, že své zraky upírají na čtveřici porotců. Z jejich hodnocení se toho ale moc nedozvěděli. Naštěstí si to parta v čele se Zdeňkem Chlopčíkem (61) vzala k srdci a jejich výtky a pochvaly zase směřují hlavně k tanci.

ještě mrzí, když porota řekne, že od někoho na deset bodů očekává lepší výkon, ale někomu dá desítku i přes výtky, například Richardovi Genzerovi,“ postěžovala si před časem jedna z divaček.

Jiným zase vadil fakt, že porota hodnotí pomocí vět typu „Mně jste se líbili moc“, „Líbil se mi váš kontakt s podlahou“ nebo „Já bych s vámi hned šel tančit“. Subjektivní hodnocení porotcům StarDance samozřejmě nemůže mít člověk za zlé, na druhou stranu by u ostřílených profíků čekal víc než jen líbilo/nelíbilo.

Namísto trefných výtek, kterých jsme byli svědky v předchozích ročnících, se porota soustředí jen na pocity.

Laická veřejnost navíc byla často dost zmatená, když jeden z hodnotitelů řekl, že tam žádné „kroky z jivu nebyly“, ale při bodování pak vytáhl desítku.

Naštěstí si z toho porota vzala ponaučení a v posledním díle to vzala zhurta a pěkně od (taneční) podlahy. Mnohem víc hodnotila techniku a kromě Václava Kuneše i výrazně šetřila vysokým hodnocením, z čehož spadla brada nejen soutěžícím, ale i divákům.

Naštěstí to porotcům neměli za zlé, naopak. S vyřazením Adama Mišíka se situace ještě víc zkomplikovala, adepti na vyhazov totiž už „nejsou“, i zpěvák tančil velmi slušně a pro diváky bylo dost těžké se rozhodnout, kdo půjde z kola ven.

Se zevrubnějším hodnocením budou mít fanoušci soutěže přece jen volbu trochu snadnější. Minimálně si budou jistější v tom, kdo tančí tak, jak by měl, a kdo jen „šlape zelí“, ale hezky u toho vypadá, což je v taneční soutěži přece jen trochu málo.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:49 neděle 10. března 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  14
 • Trapas
  6
 • Cože
  4
 • Haha
  3
 • Sladký
  3
 • Tvl
  3
Komentáře