Stanley Bradley o politice: Všichni tady po revoluci kradli, Babišovi nejde o peníze

Podle Bradleyho naše platy za čtrnáct let vyrostou na sedmdesát tisíc korun. | foto: Expres.cz: Tilen Vajt, Pavel Dvořák

Od dětství viděl to, co jiní ne. Své vize vnímal, jako by ve snu pozoroval film. V dospělosti si z toho Stanley Bradley udělal obživu. Netají se s tím, že svou prací vydělal miliony, neboť je přesvědčen, že mnoha lidem jeho vize pomohly. Kdo z politiků kradl a jak vidí vývoj České republiky?

Mohl byste nám říct, jak vidíte Českou republiku v časové ose?

Česko bylo na rozhraní dvou možností. Buď vyhrají tradiční strany a půjdeme do háje, bude to tady stagnovat dalších pětadvacet let tak, jak to tady stagnovalo.

Proč to stagnovalo?

Ty tradiční strany tady kradly. Jen ČSSD nakradla na jediném úřadě, nebudu jmenovat, dvě miliardy za jedno volební období. Fingované zakázky na smyšlené věci, které nebyly potřeba... Proplácelo se tam pět až padesát milionů za jednu fingovanou zakázku.

Jak to tedy s námi šlo?

Tady se to odpíchlo od bodu nula a ten byl v roce 1989, což se nedá počítat. Řekněme rok 1990, to je bod nula. Když zkusím, kde jsme za těch sedmadvacet let, tak jsme na nějakých dvaceti procentech toho, co jsme mohli být. Mohli jsme být na stu procentech. Nejsme tam proto, že vládly ty tradiční strany, které kradly.

Co si myslíte o Andreji Babišovi?

Jde mu o moc, ale ne o peníze. Těm druhým jde o moc i o peníze. ČSSD, ODS, TOP 09 nebo lidovci.

Koho na české politické scéně vnímáte dobře?

Já hodnotím dobře jedině Babiše a Piráty, ale ti jsou naivní. Když si tipnu, jestli někdy uspějí, myslím si, že ne. Ale myslím si, že je to taková revolta mladých proti Babišovi, protože ti ho volit nechtějí a házejí mu klacky pod nohy.

Jak to bude do budoucna? Budeme se mít někdy dobře?

Půjde to nahoru a řekl bych, že tam, kde jsme měli být za dvacet sedm let, tak teď je šance dostat se tam za čtrnáct. Když nebudou krást, tak průměrný výdělek bude třeba sedmdesát tisíc. Když si vezmete, že se rozkradly dvě miliardy na jednom úřadě za jedno volební období, a kolik je krajů a kolik bylo volebních období, tak to jsou takové peníze, že si to ani neumíme představit.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 8:43 11. ledna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  69
 • Trapas
  18
 • Haha
  14
 • Tvl
  14
 • Cože
  9
 • Sladký
  7
Komentáře

Mohlo by vás zajímat