Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Stanislava Jachnická: Jsem herečka malých rolí, ale velkých výsledků

  Stanislava Jachnická (58) má plné ruce práce, přestože ji mají fanoušci notoricky zažitou jako dabérku Phoebe z legendárního sitcomu Přátelé, i po letech jde z projektu do projektu. Jak přiznává, je spíše herečkou malých rolí, ovšem úspěšných a oceňovaných snímků. Jak prožije Stanislava Velikonoce na chalupě? Dozvíte se v našem rozhovoru, ve kterém promluvila i o synovi anebo malé vnučce.

  Stanislava Jachnická proslula dabingem v ikonickém sitcomu Přátelé, kde se stala hlasem české podoby Phoebe. Herečka má ale plné ruce práce i teď, roky poté, co se sitcom přestal vysílat. Věnuje se divadle, diváci ji ale uvidí i v dlouho očekávaném filmu.

  „Zkouším ve Formanovi, to mě momentálně asi nejvíc naplňuje. Pak jde do kin film Jednou v noci, kde jsem měla tu čest hrát. Jsem taková herečka malých obrazů, nicméně v úspěšných filmech, třeba snímek Přišla v noci, kde jsem hrála získal tři České lvy,“ uvedla Stanislava pro Expres. Tu jsme potkali na premiéře představení Don Quijote. S větrnými mlýny Jachnická ve svém životě rozhodně nebojuje, jak říká, našla se a je v zenu.

  „Snažím se být v nějaké rovnováze a nebojovat s nimi, protože si myslím, že je to hrozně těžký boj. Momentálně jsem celkem vyrovnaná,“ směje se. Tu doprovodila na premiéru kamarádka a její herecká kolegyně Kateřina Pindejová. Velikonoční svátky oslaví Stáňa s rodinou.

  Stanislava Jachnická na představení Don Quijote

  „Chtělo by se mi říct, že budeme slavit Velikonoce tradičně, protože mám malou vnučku. Jenže ona je ještě tak malá, že s pomlázkou chodit nemůže. Syn je na druhou stranu zase tak velký, že už se mu s pomlázkou chodit ani nechce,“ vysvětlila herečka s tím, že je zastánkyní tradičních oslav Velikonoc stejně jen tak napůl.

  „Myslím, že když máte kolem sebe malé děti, které to baví a chtějí s vámi tvořit, tak je to zábava. Teď, když už jsem dospělá, by se mi to asi samotné dělat nechtělo, kdyby kolem mě nikdo nebyl,“ dodala Stanislava Jachnická.

  Fotogalerie