jít naiDNES.cz

Konec jedné éry: Stanislav Zindulka ukončil v 86 letech hereckou kariéru!

Do svého prvního angažmá nastoupil po studiu DAMU v roce 1955 a od té doby odehrál téměř 300 divadelních rolí. Nyní se Stanislav Zindulka rozhodl herectví definitivně pověsit na hřebík a s posledním dnem roku 2018 se s divadelním jevištěm rozloučil.

Svoji úplně poslední roli odehrál na prknech Divadla bez zábradlí v silvestrovském představení Jistě, pane premiére! A držitel Českého lva za vedlejší roli ve filmu Babí léto a Ceny Thálie, kterou získal v roce 2016 za celoživotní činoherní mistrovství, Stanislav Zindulka už ví, jak bude trávit volné dny.

„Teď budu odpočívat. Ale do divadla se zajdu podívat, sice už jenom jako divák, ale o to radši,“ prozradil Zindulka, který se tak s divadlem loučí ve svých 86 letech.

„Bylo to dojemné. Cítil jsem v krku obrovský knedlík. Nevzpomínám si, že bych se tady u nás někdy loučil s takovou hereckou legendou,“ svěřil se se svými pocity majitel Divadla bez zábradlí Karel Heřmánek, který Zindulkovi poděkoval přímo na pódiu.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:02 3. května 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  15
 • Sladký
  6
 • Trapas
  5
 • Haha
  4
 • Cože
  4
 • Tvl
  4
Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Vzestupy a pády Mika Tysona. Dokument zdarma o tom, co ho poslalo až na samé dno

Dokument o životě jednoho z nejslavnějších boxerů na světě, Mika Tysona, si odbyl svou premiéru na prestižním filmovém...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Komentáře