Ve středu měl soud začít projednávat incident, ke kterému došlo loni na podzim na pozemku Agáty Hanychové. Před domem známé modelky a influencerky se do krve servali její manžel Miroslav Dopita a expartner Jaromír Soukup.
Ti dva spolu mají dlouhodobě velmi vyhrocené vztahy. Dle informací Expresu se hned několikrát dostali do křížku během předávek dcery Rozárky a bylo jen otázkou času, kdy dojde na pěstní souboj.
Zatímco Dopita a Hanychová jsou toho názoru, že Soukup vnikl na jejich pozemek a bez důvodu začal útočit na Dopitu, Soukup od začátku tvrdí, že byl na zahradu záměrně vylákán, pak napaden boxerem či tyčí a nakonec ještě za ním měl Dopita zamknout dveře.
Redakce Expresu před časem viděla nahrávky výše popsaného incidentu. Videa naznačují, že daleko blíže realitě má verze Dopity a Hanychové. Soukup na nahrávkách na Dopitu útočí, manžel Hanychové útoky odráží a brání se.
Tento týden ve středu měl bitku Soukupa s Dopitou řešit soud. První jmenovaný totiž na svého soka podal žalobu.
„Už je nařízený soud s Dopitou. Já ho zažaloval, protože lže a zinscenoval neuvěřitelnou věc. Budeme mít spor s Dopitovou a Dopitou, za což jsem rád, protože s ním mám nevyřízené účty,“ uvedl Jaromír Soukup ve svém placeném podcastu.
U soudu se má přehrávat video rvačky. Soukup bude dokazovat útok boxerem
Soud se ale nakonec tento týden neuskuteční, protože Soukup a Dopita odcestovali na dovolenou. Jaromír je dle našich informací i s dcerou ve Španělsku, kde má svůj dům. Dopita s Hanychovou vyrazili na Bali.
„Zatím bylo rozhodnuto, že pan Soukup trestný čin nespáchal a má se to řešit v přestupkovém řízení, které je v tuto chvíli stále v běhu. Je podaná žaloba ze strany pana Soukupa na ochranu osobnosti, bylo nařízeno první jednání, ale z důvodu dovolených bylo odročeno a uskuteční až se po prázdninách,“ uvedl pro Expres.cz Štěpán Ciprýn, právník Hanychové a Dopity.
„Já i státní zástupci, kteří posuzovali postoupení ze strany policie na přestupek, jsme se shodli v tom, že byla naplněna materiální podstata trestného činu. Já osobně se domnívám, že pokud někdo vstoupí na váš pozemek a napadne vaši rodinu, tak je to trestný čin. To je ale jen mé hodnocení,“ dodal Ciprýn, který pak znovu rázně popřel, že by Dopita útočil na Soukupa boxerem.
„Scénář pana Soukupa absolutně popírám. To, že by můj klient měl napadnout pana Soukupa nějakou zbraní, vůbec není ve hře. Jedná se o tvrzení pana Soukupa, které bude muset před soudem dokázat. My už několikrát navrhovali znalecké posudky z oboru lékařství, aby byl prozkoumán zdravotní stav pana Soukupa a zdali jeho zranění mohlo být způsobeno opakovanými údery boxerem. Jsem přesvědčen, že až tyto posudky budou provedeny, tak bude zřejmé, jakým způsobem vznikla újma na zdraví pana Soukupa,“ věří právník Agáty Hanychové a Miroslava Dopity.
Právník zároveň také potvrdil, že se u soudu pravděpodobně bude přehrávat video z bitky před domem Hanychové. „Předpokládám, že to bude jeden z důkazů,“ uvedl Ciprýn.
Vývoj v soudní bitvě Soukup vs. Dopita budeme pochopitelně dále sledovat.
Fotogalerie |
6
16
12
14
8