Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Na Primě se moderátorství otřásá v základech: Lašková mizí taky, Porupková stoupá na vrchol

  Soňa Porupková a Roman Šebrle | foto: Instagram

  Návrat Evy Perkausové (28) za stůl večerního zpravodajství vypadá jako nakopnutý kamínek, který spustil sesunutí svahu. Protože se pro ni muselo uvolnit místo, Gabriela Lašková (33) se musela přesunout a uvažovalo se nad tím, že převezme společenský magazín Showtime. To se ale dozvěděla jeho moderátorka Gabriela Soukalová (33), podala výpověď a Lašková ji nečekaně svou výpovědí následovala taky. Změny ve zpravodajství zase umožnily rozlet Soně Porupkové (30), která se ze „záskoku“ stává jednou z hlavních tváří.

  Zatímco Eva Perkausová se přesune k Petru Suchoňovi, Soňa Porupková, která měla na starosti Nový den a poté právě za Perkausovou zaskakovala v Hlavních zprávách, zůstane s Romanem Šebrlem. Evidentně se osvědčila a bude je moderovat i nadále, proto nastala nerudovská otázka: Kam s nimi?

  Týkala se především Gabriely Laškové, která měla dostat nabídku na Showtime, kde doteď kralovali Gabriela Soukalová (33) a Immanuel Adenubi (25), a někdy až nevhodně tím, jak si neuměli s moderováním poradit a dělali chyby a přešlapy. Jenže Gabriela Lašková se rozhodla nepokračovat a výpověď podala i Gabriela Soukalová. Přestože by se Lašková do Showtime jako miss hodila více nežli biatlonistka, příležitosti nevyužila.

  „Včera jsem se dočetla v médiích, že odcházím z TV Prima. Nechci tady rozebírat, že si myslím, že by bylo slušné, abych se to od svých nadřízených dozvěděla jako první,“ napsala Gabriela Soukalová na Instagram. „To, co vám chci sdělit, je fakt, že moje setrvání na Primě je aktuálně závislé na rozhodnutí mojí kolegyně Gabči Laškové, zda bude chtít z Hlavních zpráv přejít na místo moderátorky pořadu Showtime. V návaznosti na vzniklou situaci, ve které se necítím úplně komfortně, jsem se rozhodla, že první krok udělám já a odejdu,“ rozhodla se.

  A Lašková ji následovala ve stejném duchu.

  „Sama jsem byla se situací vyrozuměna před pár dny a potřebovala jsem alespoň nějaký čas, potvrzuji, že na pozici moderátorky Hlavních zpráv končím. Respektuju rozhodnutí ze strany Primy a CNN Prima News a děkuji za nabídku setrvat na jedné palubě. Rozhodla jsem se ji však odmítnout, a tedy zcela odejít,“ oznámila na sociální síti.

  Otřesy vynesly do čela právě Porupkovou, která se na změny rozhodla také reagovat.

  „Cítit upřímnou a čistou radost vzhledem k okolnostem by dokázal asi jen blázen, lidsky je mi to velmi líto, ale zároveň ctím vizi, která za tímto vším stojí a kterou, věřím, i vy, naši diváci, brzy poznáte. (...) A tak vás chci poprosit, dejte nám šanci. S Romanem se nám podařilo skvěle sladit, což považuju za malý zázrak, protože některé dvojice si na sebe zvykají týdny, měsíce a někdy ani po letech nenajedou na stejnou vlnu. (...) Být trvalou součástí Hlavních zpráv je pro mě příležitost, za kterou upřímně a od srdce děkuji každé ráno po probuzení, a protože média jsou vrtkavá, chci si užít každou část tohoto neuvěřitelného příběhu. S pokorou, respektem a závazkem vůči divákovi, kolegům i mým nadřízeným,“ rozněžnila se na Instagramu.

  Porupková se mezi řečí zmínila o jednom detailu, který sice tak nevypadá, ale někdy může být zásadní. Napsala, že není známou tváří a nemá celebritní zkušenosti, což u moderátorů bývá na škodu, přestože televize na tohoto koně často sází, ale skoro nikdy s ním nevyhrají dostih. Trend obsazování známých tváří do zpráv k nám přišel zhruba před patnácti lety, a že by nějak výrazně zabodoval, se říct nedá. Diváci stále, což je v pořádku, preferují profesionální projev nad známou tváří.

  Ve hře je i Soňa Porupková.

  Porupková má kariéru „platfusáka“ (dřívější označení pro policisty, kteří si museli začátky kariéry „odšlapat na ulici“), tedy v přeneseném slova smyslu, nedostala se nahoru, protože by něco vyhrála. Musela si odbýt všechny ty otravné věci, jako je moderovat v rádiu a vstávat v nekřesťanskou hodinu, a jistě její výplata nebyla nic moc, projít si obyčejnou redaktorskou prací jako jeden z dlouhého zástupu dalších a být vděčná za chvíle na obraze v České televizi, obrážet plesy v kulturáky, aby se osvědčila, vstoupila do povědomí a mohla si říct o lepší zakázky například v podobě firemních akcí nebo přípravu konference. Nakonec si odbýt žebříčkový postup „od rána“ až „k večeru“, na což se mohla v tomto spolehnout akorát tak sama na sebe.

  Když vaše jméno známé není a dotáhnete to do zdárného konce i bez tiskových zpráv, můžete si být jisti, že za vaším úspěchem jsou jen vaše profesní kvality v oboru, jemuž se chcete věnovat. Na ostatní kolegy to dělá dojem a taky můžete jít zdárným příkladem těm, kteří o vrtkavé práci ve zpravodajství uvažují.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 12:53 neděle 18. června 2023. Anketa je uzavřena.

  • Super
   19
  • Haha
   11
  • Trapas
   9
  • Sladký
   6
  • Tvl
   6
  • Cože
   5