Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
 • Premium

  Získejte všechny články
  jen za 89 Kč/měsíc

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  První slova o vyhazovu ze Snídaně: To je televize, říká Bittnerová

  Na Nově proběhla velká čistka. Televize zrušila vysílání víkendové podoby pořadu Snídaně s Novou, který se jmenuje Víkendová Snídaně. O práci tak přišla například oblíbená moderátorka Miluše Bittnerová (46) či bývalá Miss Iveta Maurerová (25). Podle informací Expresu neměl být pořad divácky úspěšný. Naše redakce získala první vyjádření moderátorů i samotné televize.

  Televize Nova se rozhodla zrušit víkendovou verzi Snídaně s Novou – Víkendovou Snídani. O práci tak najednou po nekompromisní čistce přišla Miluše Bittnerová anebo Iveta Maurerová. Otazník pak visí i nad moderátorem Pavlem Svobodou, který ve Snídani strávil třicet let. Redakci Expresu se podařilo sehnat vyjádření Miluše Bittnerové i samotné televize.

  „Popravdě, všichni moderátoři Snídaně říkají, jak tu práci měli rádi a jak je to hodně bavilo. Trochu jsem si říkala, jestli zbytečně nepřehání. Teď chápu a jsem další, kdo prohlásí, že ty dva roky ve Snídani byly skvělé! Pro mě to bylo první setkání s živým vysíláním, takže děkuju Nově za příležitost. Měla jsem parťáka snů Pavla Svobodu a celý štáb od kostýmů, kamery, přes produkci a i šéfstvo. Byli skvělí. Každý pořad někdy začíná a končí, to je televize,“ uvedla pro Expres Miluše Bittnerová.

  „Tím, že jsme byli jednou až dvakrát za měsíc o víkendu, se pro mě toho pracovně tolik nemění,“ dodala. Ke konci na Nově se vyjádřila i Iveta Maurerová, jejíž pozici Nova také kompletně zrušila.

  Miluše Bittnerová a Pavel Svoboda jsou jednou z dvojic, která bude moderovat víkendovou Snídani.

  „Chtěla bych především z celého srdce poděkovat za to, co vše mi Snídaně dala a že to bylo to nejvíc, co jsem si kdy v životě vůbec mohla přát! Poznala jsem tam moji pravou lásku a člověka, se kterým chci jít životem, také přátele na celý život se srdcem na správném místě a dala mi hlavně i spoustu zkušeností, posunu, radosti i zážitků, ze kterých mohu teď čerpat celý život. A za to jsem velice vděčná,“ uvedla moderátorka na svých sociálních sítích. Ta díky Snídani potkala svoji současnou přítelkyni, zahraniční zpěvačku LP.

  Iveta Maurerová a zpěvačka LP

  Podle informací z kuloárů pořad skončil, protože nebyl divácky oblíbený. Nově pak do ranního vysílání nastoupí Dana Morávková s Janem Čenským, kteří budou moderovat v pracovní dny. Dle zákulistních informací se nadále diskutuje, zda moderátoři, kteří působili v nováckém víkendovém programu nenajdou uplatnění na Nově v rámci jiných projektů.

  „Víkendovou Snídani jsme začali vysílat v říjnu 2022. Inspirovali jsme se řadou zahraničních pořadů podobného formátu a postupně jsme na základě zpětné vazby od diváku zaváděli nejrůznější změny a nové obsahy. Bohužel se ukázalo, že si tento formát dlouhodobě nenašel takový počet diváků, aby byl pro nás dále udržitelný, a proto se po standardní publicistické letní pauze na obrazovky TV Nova už nevrátí,“ uvedla pro Expres mluvčí televize Barbora Dlabáčková.

  „Některé tváře Víkendové Snídaně přecházejí na nejrůznější pozice v rámci Snídaně v pracovním týdnu či se budou na TV Nova věnovat jiným projektům, detaily zatím sdělovat nebudeme. Zůstávají například Pavel Svoboda, Rebecca Diatilová nebo Roman Staša. S některými jsme se bohužel byli nuceni rozloučit. U všech jsme byli spokojeni s profesionálním přístupem, chceme jim za něj moc poděkovat, a i proto věřím, že se setkáme při jiné příležitosti,“ dodala.

  Fotogalerie