Úterý 7. dubna 2020, svátek má Heřman, Hermína
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Slunečná boduje a „Růžovce“ dochází dech: Proč by se na Nově měli začít bát?

  Dlouhá léta se televize Nova vyhřívala na výsluní popularity, aktuálně to však vypadá, že se bude muset naučit na pobyt ve stínu. Novinky konkurence si vedou nečekaně dobře, což přidává vrásky nejen tvůrcům vlajkové lodi, kterou Ordinace v růžové zahradě 2 donedávna byla. Už potřetí ji porazila primácká novinka, seriál Slunečná. V čem tkví tajemství jeho úspěchu?

  1.Pohádkový exkurz

  Hodná a zlá sestra a bohatý podnikatel, který se vydává za chuďase. Navíc se tyhle sestry pyšní příjmením Popelková. Inspirace pohádkou Tři oříšky pro Popelku je v případě tvůrců seriálu Slunečná zjevná. 

  Zkombinovat pohádkový námět a romantickou komedii se vyplatilo a diváci to už několikrát ocenili natolik, že Slunečná ve večerních hodinách vysílacímu programu kralovala, i když vítězství nad Ordinací v růžové zahradě 2 bylo docela těsné.

  I do třetice však Slunečná bodovala, i další díl seriálu (21. ledna) se stal nejsledovanějším pořadem večera, v průměru ho sledovalo 1,18 milionu diváků, zatímco Ordinaci v růžové zahradě 2 si vybralo 881 tisíc.

  2.Líbivé prostředí

  Češi milují nejen kriminálky a lékařské prostředí. Tvůrci Slunečné to dobře vědí a divákům proto naservírovali novinku, která je zavede na statek, kde o zvířata není nouze.

  Právě poměrně atraktivní prostředí může bodovat, není žádným tajemstvím, že našinci jsou národem chovatelů a zvířecí mazlíčky mnohdy staví nad lidské jedince.

  Lucie Benešová si v novém seriálu Slunečná zahraje po boku bývalého partnera...

  Lucie Benešová si v novém seriálu Slunečná zahraje po boku bývalého partnera Filipa Blažka.

  3.Nečekané proměny

  Nový seriál sbírá cenné body i za neotřelé postavy. Herce Jana Šťastného tu pozná málokdo. Kostymérky se na herci pěkně vyřádily, a kdo by si myslel, že z toho byl Šťastný nešťastný, spletl by se. 

  Hodně si v podivínském a zašlém profesorovi libuje, ve štábu už mu dokonce vymysleli přezdívku, nikdo mu neřekne jinak než „pan Huml“, kterého v legendárním seriálu Chalupáři ztvárnil Jiří Sovák.

  Jan Šťastný coby Jaromír Kohout v seriálu Slunečná

  Jan Šťastný coby Jaromír Kohout v seriálu Slunečná

  4.Zvučná jména

  K televizním obrazovkám Slunečná láká nejen osvědčeným námětem a pohlednými představiteli ústřední dvojice v podání Evy Burešové a Marka Lambory, ale i dalšími postavami. V seriálu se objevuje celá řada známých herců, kteří se navíc do seriálu vrací po delší pauze. 

  Ať už jde o již zmíněného Jana Šťastného, nebo třeba Otu Jiráka, Ivu Hüttnerovou, Terezu Brodskou, Evu Holubovou, nebo Pavlu Tomicovou a mnohé další.

  5.Rutina a nuda

  Není divu, že po letech by Ordinaci docházel dech. Divákům se oblíbené postavy postupně omrzí, nehledě na to, že i zápletky „Růžovky“ v minulosti trpěly a do jisté míry pořád trpí tím, že jsou zbytečně vyhrocené a málo uvěřitelné, případně lidem u televize už lezou na nervy.

  Dojet na to může nejen oblíbený seriál z lékařského prostředí, ale i další řada Česko Slovenské SuperStar v čele s Leošem Marešem. To je formát, jenž se v Česku vyčerpal, a dávat rok co rok další a další je cestou do pekel, zvláště v zemích, které dohromady „hodí“ patnáct milionů obyvatel.

  Fotogalerie

  Premium

  KOMENTÁŘ: Po dvou měsících přijde rozvrat. Nečekejme na pomoc, konejme!

  Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním výpadku už hrozí naprostý rozvrat výroby,...

  Premium

  Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

  Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

  Premium

  Storno přijde draho, Češi nechají cestovkám desetitisíce za ­propadlé zájezdy

  Přijít o desítky tisíc za neuskutečněné zájezdy je problém, se kterým se potýká řada českých klientů cestovních...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Úterý 7. dubna 2020, svátek má Heřman, Hermína
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz