Pátek 4. prosince 2020, svátek má Barbora
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Slunečnou má zastínit MasterChef, Ordinaci odsunuli na čtvrtek: Zvoní jí hrana?

  Všechno jednou končí! Svoje o tom vědí i autoři megaúspěšné Ordinace v růžové zahradě, která dlouhá léta kralovala úterním a čtvrtečním večerům. S příchodem konkurenční Slunečné však novácká vlajková loď začala povážlivě nabírat vodu a potápět se. Těžko říct, jestli skončí jako Titanic, fakt, že Růžovku vedení televize přesunulo pouze na čtvrtek, podle diváků nevěstí nic dobrého. Předpremiérové díly Slunečné před koncem léta prověří další novácká stálice v podobě Ulice.

  Dlouhá léta byla Ordinace v růžové zahradě jasnou jedničkou a vedení Novy na ní stavělo jako na jednom z pilířů televize. Ten se však po nástupu Slunečné na Primě povážlivě rozkýval a nevypadá to, že by se to v budoucnu mělo zlepšit a konkurenci měl ustát. 

  Soudě podle programových změn, s Růžovkou, která v souboji se Slunečnou pravidelně prohrávala až do nástupu koronaviru a pozastaveného natáčení, už na Nově tolik nepočítají a chtějí zkusit jiné trumfy. 

  Nova se rozhodla vysílat Ordinaci v růžové zahradě jen ve čtvrtek, rovnou po dvou dílech. V úterním vysílacím čase se místo ní objeví reality show MasterChef. 

  Letošní seriálovou novinku televize Prima sledovalo od ledna do června v průměru 1,375 milionu diváků starších 15 let, zatímco hlavní seriál Novy od ledna do dubna sledovalo v průměru 956 tisíc lidí. Prima tak poprvé našla kladivo na produkt konkurence, který je na obrazovkách už 15 let a z koláčů sledovanosti pravidelně ukrajoval ten největší kus.

  Televize teď proto stojí před velkou výzvou a tou je si prim i nadále udržet. Bude hodně záležet na tom, co přinesou nové díly Slunečné.

  A zatímco fanoušci lékařského týmu z Kamenice si musejí ještě nějaký ten pátek počkat a spílají programovým tvůrcům, že jim „vzali“ úterky, ti primáčtí můžou otvírat šampaňské a chroupat buráky.

  „Díky velkému diváckému ohlasu a velkému zájmu o předpremiéry v iPrima Videopůjčovně, kdy celkový počet prodaných předpremiér je přes jeden milion, jsme se rozhodli zařadit předpremiéry Slunečné i do televizního vysílání,“ informoval mluvčí seriálu Josef Ducký. Během prázdnin tak mohou diváci vidět od pondělí až do čtvrtka exkluzivní předpremiéry. 

  Predreg Bjelac ve Slunečné hraje albánského podnikatele.

  Predreg Bjelac ve Slunečné hraje albánského podnikatele.

  Shodou okolností jde o díly, které se natáčely za přísných hygienických podmínek a v omezeném režimu. To způsobilo i to, že do ateliérů nemohl přijet jeden z herců, který měl právě ten den natáčet. Řeč je o herci Predragu Bjelacovi, který se v seriálu Slunečná objevil jako albánský podnikatel motající se kolem hlavního hrdiny Marka Lambory.

  „Vzhledem k pandemii koronaviru, která byla v té době v plném proudu, se Predrag Bjelac nemohl dostat na natáčení. Nelétala letadla, republika byla v omezeném režimu, to znamenalo, že nebylo možné herce dostat do ateliérů,“ osvětlil Josef Ducký.

  Předpremiérové díly Slunečné, které jdou před Hlavními zprávami, navíc změří síly s oblíbenou Ulicí na Nově, jež běží ve stejném vysílacím čase.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  TEST televizorů: Nevyznáte se v široké nabídce? Pomůže vám náš velký přehled

  Premium Od 3 190 do 62 990 korun. Všechny zobrazovací technologie, všechny televizní operační systémy a jedenáct vybraných...

  Jak vydržet v ledové vodě? Finta je jednoduchá, popisují otužilci

  Premium Klepat se zimou tak, že si nedokážete zavázat ani tkaničky u bot, a přitom se tomu smát? I to dokáže koupání v ledové...

  Manažer postavil srub uprostřed chráněné oblasti. Tvrdí, že to je posed

  Premium Nejprve tvrdil lidem, že je to seník. Když se o jeho stavbu začaly zajímat úřady, prezentoval ji jako posed. Ve...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pátek 4. prosince 2020, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz