Taxík vyměnil za drogy? Boura měl figurovat ve skupině pašeráků, hrozí mu 18 let!

Byl zvyklý na slávu, vždyť moderoval třeba tradiční novácký pořad Snídaně s Novou. Pak to ale s kariérou Slávka Boury (54) začalo jít z kopce, střídal práci za prací a v jednu chvíli se živil třeba jako taxikář. Teprve teď ale dost možná klesne na úplné dno. Boura totiž figuruje v policejním vyšetřování rozsáhlé sítě drogových dealerů a v krajním případě mu hrozí až osmnáct let za mřížemi. On sám ale obvinění označuje za nesmysl.

Už v průběhu června se českým policistům podařilo ve spolupráci s kolegy ze Spojených států a Austrálie rozbít rozsáhlou síť pašeráků. V České republice je řídil občan vietnamské národnosti, který si vybíral především lidi ve špatné ekonomické situaci. Ti následně pašovali kokain, heroin či pervitin do Austrálie nebo na Nový Zéland.

V současné chvíli probíhá policejní vyšetřování a podle zjištění serveru Blesk.cz v něm figuruje i jedno hodně pikantní jméno. Je jím Slávek Boura, bývalá hvězda televize Nova. Na jejích obrazovkách moderoval třeba tradiční pořad Snídaně s Novou či seznamovací show Rande.

Samotný Boura nepopírá, že ho policie vyšetřuje, rázně ale odmítá vinu. A má dokonce i logické vysvětlení!

„Podle mého názoru to je zcela jednoduché. Jeden můj známý z toho byl obviněný, a protože mi zabezpečoval cesty do zahraničí v rámci zjišťování věcí kolem nové cestovní kanceláře, tak jsem do košíčku s těmi lidmi spadl taky,“ popisuje Boura.

Bývalý moderátor by ovšem do skupiny dealerů, které si šéf skupiny vytipovával, dobře zapadl. Televizní hvězdou už dávno není, za poslední dobu střídal několik zaměstnání, dokonce si vyzkoušel i práci taxikáře. 

Spolu s ním je trestnímu stíhání vystaveno i dalších šedesát osob, které měly drogy pašovat v párech a maximálně dvakrát. Za převezení celkem dvaceti kilogramů ve čtyřech kufrech měli pašeráci inkasovat 150 tisíc korun.

Podle informací Blesku nejsou Bourovy vyhlídky vůbec růžové, trestní stíhání by mělo brzy vyústit v žalobu a v případě prokázání viny by mu hrozilo až osmnáct let za mřížemi. On ale přesto celou záležitost bere na lehkou váhu.

„Pracuje na tom nějaký právník, to bych musel zjistit. Je to v mém případě spíš srandovní záležitost,“ myslí si.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:29 13. dubna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  24
 • Super
  18
 • Sladký
  14
 • Tvl
  14
 • Trapas
  13
 • Cože
  8
Komentáře

Mohlo by vás zajímat