Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Nepodpořili jste ji, když byla naživu, teď jí vzdáváte hold! Britský muzikant zuří kvůli Sinéad

  Irská zpěvačka Sinéad O’Connor je po smrti, ve věku 56 let se jistě bude hledat příčina jejího odchodu. Není žádným tajemstvím, že trpěla bipolární poruchou a psychickými problémy. Spousta celebrit si ze zpěvačky kvůli tomu dělala legraci a měla ji za blázna, po její smrti ale oceňují její tvorbu. To naštvalo britského textaře Morrisseye, jenž jim jejich chování vyčítá.

  Britský textař Steven Patrick Morrissey (64) se opřel do celebrit a osobností hudebního průmyslu, které vzdávají hold zesnulé zpěvačce Sinéad O’Connor. Její smrt byla oznámena ve středu a Morrissey následně zveřejnil na sociálních sítích poznámku kritizující reakce. Kde jste všichni byli, když byla ještě naživu?

  „Byla hrdá a zranitelná. Existuje určitá nenávist hudebního průmyslu ke zpěvákům, kteří nezapadají do ideálních představ. To vím až příliš dobře. Nikdy nejsou chváleni až do jejich smrti. Teď ji chválíte pouze proto, že už je pozdě, ale nikdy jste neměli odvahu ji podpořit, když byla naživu a hledala vás,“ uvedl.

  Následně její smrt přirovnal k brzkému odchodu jiných ženských hvězd, jako byla Amy Winehouse nebo Judy Garland, a vyzdvihl její odvahu být jedinečnou a nebát se promluvit, když všichni ostatní mlčeli.

  „Proč je někdo překvapen, že je Sinéad O‘Connor mrtvá? Komu záleželo na tom, aby zachránil Judy Garland, Whitney Houston, Amy Winehouse, Marilyn Monroe nebo Billie Holiday? Kam jít, když smrt může být tím nejlepším výsledkem? Stálo toto hudební šílenství Sinéad život? Byla výzvou a nedala se zaškatulkovat a měla odvahu promluvit, když všichni ostatní bezpečně mlčeli. Byla obtěžována jen proto, že byla sama sebou. Její oči se konečně zavřely při hledání duše, kterou by mohla nazývat svou vlastní,“ zakončil Morrissey.

  Po zprávách o jejím úmrtí se na sociálních sítích podělila o svůj šok z její smrti řada slavných jmen. Jamie Lee Curtis, zpěvák Boye George či komička Sharon Horgan, herečka Toni Collette, komik Dara Ó Briain, bojovník MMA Conor McGregor a další.

  Zpěvačka zemřela ve svém bytě v Londýně, podle dostupných informací byla nalezena bez známek života. Policie ve čtvrtek uvedla, že případ nebude řešit jako podezřelé úmrtí. Loni v lednu zároveň přišla o sedmnáctiletého syna, který spáchal sebevraždu oběšením.

  V posledním příspěvku, jejž zveřejnila, uvedla: „Od té doby žiju jako nemocné stvoření. Byla to láska mého života, moje světlo, duše. Byli jsme jedna duše rozdělená na dvě poloviny. Byl to jediný člověk, který mě kdy bezpodmínečně miloval. Bez něj jsem ztracená.“

  Zároveň zveřejnila sérii odkazů na smutné písně včetně jedné, kterou věnovala všem matkám, jejichž děti spáchaly sebevraždu. V odpovědi na tweet, v němž lidé žádali, aby popsali svůj život pomocí emotikonů, Sinéad zveřejnila spousta plačících emotikonů a přidala fotku sebe a syna. Po jeho sebevraždě byla přijata na psychiatrii a léčila se s těžkými psychickými problémy.

  V roce 2018 si změnila jméno na Shuhada’ Sadaqat, to když konvertovala k islámu a trávila čas mezi Irskem a Anglií. Později tvrdila, že začala mít problémy s duševním zdravím, protože ji její matka v dětství fyzicky a sexuálně zneužívala.

  Za svou kariéru vydala deset studiových alb a hit Nothing Compares 2 U byl v roce 1990 vyhlášen světovým singlem číslo jedna v rámci Billboard Music Awards. Do povědomí se dostala i kvůli vyholené hlavě a otevřeným názorům na náboženství, sex, feminismus a válku.

  V roce 1992 během svého televizního vystoupení v show Saturday Night Live roztrhala fotku papeže Jana Pavla II. V roce 1989 prohlásila, že podporuje Irskou republikánskou armádu, což o rok později stáhla. Přibližně ve stejnou dobu vynechala ceremoniál Grammy s tím, že je příliš komercializovaný.

  Po zpěvačce a skladatelce zůstaly tři děti.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 17:00 pátek 24. listopadu 2023. Anketa je uzavřena.

  • Super
   7
  • Tvl
   7
  • Cože
   4
  • Haha
   3
  • Trapas
   3
  • Sladký
   3