Sinéad O’Connor je na dně. Sdílela video plné slov o sebevraždě, je zavřená v motelu

8. srpna 2017
Zpěvačka Sinéad O’Connor opravdu vyděsila nejen své fanoušky. Na sociální síť sdílela dvanáctiminutové video z levného motelu na okraji New Jersey, kde pláče a vysvětluje své sebevražedné myšlenky. Je totálně na dně. Z pokoje téměř nevychází.

„Doufám, že toto video bude alespoň nějak užitečné,“ uvedla svou zpověď zpěvačka, která se momentálně nachází v levném motelovém pokoji na okraji New Jersey a bojuje se svými vnitřními démony. Cítí se sama.

„Nyní přebývám v motelu Travelodge na podělaném konci New Jersey. Jsem tu jen sama se sebou. V mém životě není absolutně nikdo kromě mého psychiatra, nejsladšího člověka na zemi, který říká, že jsem jeho hrdina. A to je jediné, co mě drží při životě. Je to trochu patetické,“ uvádí na videu.

Sinéad byla před 10 lety diagnostikována vážná bipolární porucha, která je charakterizována výraznými změnami emocí. V manické fázi prožívá nemocný člověk euforii, nadměrné sebevědomí, jedná impulsivně a chová se, jako by mu v životě nic nechybělo a prožíval absolutní štěstí. To se však velmi rychle překlene do fáze deprese, kdy jedinec upadá na samé dno. Má pocity smutku, bezvýznamnosti a samoty.

Ze zahraničních celebrit takovým onemocněním trpí Catherine Zeta-Jones, z českých s ní pak bojoval například Miloš Kopecký.

„Duševní onemocnění je jako droga. Nenechá tě pochopit, kdo jsi, a co je horší – je to stigma. Najednou s vámi všichni lidé, kteří vás mají milovat a starat se o vás, zacházejí jako s hov*em. Je to jako hon na čarodějnice, ukazují si na vás prstem. Chci, aby každý věděl, co to je, proto jsem udělala toto video,“ říká v breku Sinéad.

„Kdyby to bylo jen na mně, už bych byla pryč. Byla bych u mé maminky. Dva roky jsem chodila po této zemi sama jako trest za to, že jsem duševně nemocná a rozzlobená, že se o mě nikdo nehodlá starat,“ dává průchod svým emocím čtyřnásobná maminka Sinéad.

Sinead O´Connor trpí bipolární poruchou.

Sinéad O’Connor trpí bipolární poruchou.

Z jejího projevu je čitelné, že je zpěvačka plná zášti vůči svým blízkým, kteří ji, dle jejích slov, nechali na holičkách.

„Každý den bojuji, bojuji, bojuji a pořád jen bojuji stejně jako miliony lidí, abych zůstala naživu. Tři různé nemoci ze mě udělaly sebevražedkyni. Nehodlám zemřít. Neumím zemřít, ale musíte se o nás postarat. Snažíme se dělat to nejlepší stejně jako všichni ostatní,“ připouští O’Connor své sebevražedné myšlenky.

Podle všeho má trávit Sinéad v motelu už týden. Svědkyně uvádí, že má mít celé dny - kromě noci - otevřené dveře dokořán a pokoj opouští jen při cestě pro Pepsi Colu do automatu.

Irská zpěvačka Sinead O´Connor

Irská zpěvačka Sinéad O’Connor

Nemoc propukla v dětství

Problémy Sinéad začaly, když byla ještě teenager. Při autonehodě jí zemřela maminka. Před 10 lety byla zpěvačce diagnostikována bipolární porucha. Pocity maximálního štěstí střídaly sebevražedné excesy a volání o pomoc.

Mnohočetné pokusy o sebevraždu

Těžce prožívala například rozchod se svým čtvrtým manželem koncem roku 2011. Na to konto se pokusila předávkovat prášky 5. a 10. ledna 2012. Poslední významný pokus o sebevraždu provedla v listopadu 2015, kdy napsala na Facebook vzkaz: „Předávkovala jsem se. Neexistuje žádný jiný způsob, jak si získat respekt.“

Policie ji následně našla ležet polomrtvou v irském hotelovém pokoji, odkud byla převezena do nemocnice a následně hospitalizována na psychiatrii. Cítila se sama. Stěžovala si na nezájem svých dětí a sama sebe nazývala hrozným člověkem.

Následně napsala na sociální síť:Když se ženská nezabije na poprvé, bude to zkoušet dál a dál. Chci své právo na smrt.“

Naposledy o sobě Sinéad dala vědět, když se v květnu minulého roku ztratila a policie po ní byla nucena vyhlásit pátrání. Naštěstí ji našli živou.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:18 středa 6. prosince 2017. Anketa je uzavřena.

  • 16
  • 7
  • 6
  • 6
  • 6
  • 6
Komentáře