Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Komentář: Proč si Krainovou dovolila kritizovat jen Kobzanová? Může za to pokrytectví a strach

  Diana Kobzanová svou kritikou ukázala značnou odvahu. Může si ji ale dovolit. | foto: Instagram Diany Kobzanové

  Jak se rychle a snadno stát lidovým hrdinou, to v posledních dnech předvedla Diana Kobzanová. Kvůli své proříznuté puse nikdy nepatřila k nejoblíbenějším českým modelkám, nyní se však stala oblíbenkyní mas. Proč si ale Kobzanová mohla dovolit zkritizovat netaktní prezentaci Simony Krainové a dalších dovolenkujících se celebrit, zatímco zbytek showbyznysu mlčí?

  Před několika dny Simona Krainová z karibské pláže vzkázala do Česka: „Z okresu do okresu, z pláže na pláž, zůstáváme tady, byť jsme v tom s vámi. Držte se.

  Poté se strhla se taková vlna kritiky, že musela svá slova smazat, následně se za ně omluvila a vysvětlovala, že to nemyslela nijak zle. Zatímco lidé se hněvali, mnoho známých osobností jí fotku s jejím komentářem lajknulo, čímž jí vyjádřily tichou podporu. Nikdo se nepřidal ke kritikům, že ačkoliv je fajn, že se sluní na pláži, je hloupé cestu z pláže na pláž přirovnávat k aktuální situaci v Česku.

  Jak přiznává i Diana Kobzanová, ani ona se nechtěla ozvat a mnoho jejích kamarádů, s nimiž nejspíše Simonin status řešila, ji varovalo, aby se do toho nepletla. Dianě to ale nedalo a všem podobně se chovajícím slavným lidem vzkázala, že „když už žerou s otevřenou pusou, neměli by u toho ještě mlaskat, protože je mnoho lidí, kteří aktuálně nemají doslova co do huby“.

  Svým statusem dala odvahu i dalším celebritám, které jí začaly veřejně aplaudovat či se ptát, kde její slova mohou podepsat. Otázkou je, zda by se tito lidé přidali, kdyby Diana přímo jmenovala Simonu Krainovou, na niž především její slova mířila? Nejspíše ne. A důvod je jednoduchý.

  Český showbyznys je velmi malý rybníček, abyste si chtěli znepřátelit Simonu Krainovou, o které je známo, že má nejen vliv, ale pro ostřejší slovo nejde daleko. Do sporu s Krainovou se v minulosti pustila snad jen Agáta Hanychová a Andrea Verešová.

  Zatímco Agáta neunesla, že její expartner Jiří Hudler začal randit se Simonou, a v jednom rozhovoru prohlásila, že Krainová vypadá vedle Hudlera jako jeho matka, za což se později raději omluvila, Andrea a Simona již roky soupeří o post nejžádanější modelky Česka. To se sice někomu může zdát legrační, ale dámy to berou tak vážně, že tam prostor pro usmíření snad ani není.

  Pokud by tak někdo nyní veřejně Krainovou za její slova zkritizoval, mohlo by se stát, že se za několik týdnů nebo měsíců potkají na stejném večírku a přinejlepším by došlo k trapnému tichu u jednoho stolu. Jak známe Simonu, ta pro ostřejší slovo nejde příliš daleko.

  Proto se divíme, že třeba Libor Bouček, Simonin velký kamarád, našel odvahu a Kobzanovou podpořil. Na druhou stranu je škoda, že prvním kritikem nebyl právě on, protože zrovna Bouček má pozici, z níž by mohl Krainovou taktně usměrnit, ale i on nejprve mlčel a pak se rád svezl na vlně se všemi opěvovanou Dianou Kobzanovou. Pravda a přímost se zkrátka v českém showbyznysu nenosí, opatrné našlapování je na denním pořádku, a když už se přece jen najde někdo, kdo říká věci na rovinu, je považován automaticky za rebela.

  Na rozdíl od zbytku showbyznysu Kobzanovou nemusí vůbec trápit, jestli se s někým potká na společné akci, nebo kdo ji kam nepozve. Diana vztahem s Michaelem Frolíkem vyhrála jackpot, což sama i přiznává, nemusí si s nikým a ničím brát servítky. Deset měsíců z celého roku je v zámoří, kde si žije svůj obyčejný život se svými dcerami a partnerem, nemusí se tedy bát, že jí kdokoliv zkusí zavařit či pomyslně někam zavřít dveře. Má tak nejlepší výchozí pozici na to, aby naplno všem řekla, co si myslí, a docela to funguje. 

  Kobzanová říká, že její poslední příspěvek na Instagramu měl nejvíce lajků a komentářů, jako by se soutěžilo o nejnovější iPhone. Navíc je to rozhodně lepší než pokrytecky Krainové (nebo jiným kolegům z branže) lajknout fotku a pak ji pomlouvat za zády.

  To je ale každodenní chleba českých celebrit, které nyní po statusu Diany Kobzanové určitě litují, že s tímto názorem nepřišly první. Ne kvůli tomu, že by to bylo správné, ale pro uznalé pokývnutí hlavou a novou slávu, o tu jde až na prvním místě. Hlavně mít hodně lajků a obdiv. Lidskost, na niž apeluje Diana, se dnes nenosí.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 23:30 pondělí 12. července 2021. Anketa je uzavřena.

  • Super
   306
  • Haha
   15
  • Cože
   9
  • Trapas
   8
  • Tvl
   8
  • Sladký
   7