Trollí slavné matky, samy mají máslo na hlavě: Čím jsou vinny útočnice ze sítě?

Nikol Štíbrová, Simona Krainová i Lenka Zahradnická se staly obětí matek na síti. Ty totiž vědí úplně nejlíp, jak se vychovávají děti. | foto: Koláž Expres.cz

Stále platné a aktuální heslo „Po bitvě je každý generál“ má „sourozence“! Stala se jím věta „Na síti je každý generál“. Na vlastní kůži to zažívají všechny slavné matky, které jsou aktivní na Instagramu nebo Facebooku. Když třeba Simona Krainová (45) začne o dětech, je zle, podobně jako když to zkusí Nikol Štíbrová (32). Se zlou se potázala i Lenka Zahradnická (33).

„Čas od času se někdo pozastaví nad tím, že stále ještě kojím. Slýchám: Ukonči to, bude strašně závislá, v noci se nevyspíš, prsa budeš mít až u kolen, už to nepotřebuje a mnoho dalších rad. Neumím nic násilně ukončovat, plánovat a rozhodovat za moje i její tělo,“ svěřila se na síti Lenka Zahradnická.

„Jasně, někdy jsem fakt vyčerpaná, prsa mám jak kokršpaněl, a ne vždy se u toho takhle směju,“ dodala herečka, která se naštěstí dobře míněnými radami okolí neřídí a dává na vlastní rozum a intuici.

Kdyby kojila tři měsíce nebo půl roku, dítě odstavila hned po porodu, bude to krkavčí matka, která si chce užívat. Když kojí dceru, které je 1,5 roku, je to taky špatně. Až bude půjde Jasmína do první třídy a o přestávkách bude přibíhat k mamince „na sváču“, je varovný prst na místě, zatím ale není důvod k panice a k lynči.

Podobně „jasno“ mají diskutující (ať už jsou matkami, nebo ne) i v otázce hlídání a péče o děti. Jakmile má někdo chůvu, je to flink a snob a ratolesti má jen k tomu, aby sbíral lajky na dovolené nebo barteroval věci, aby za ně nemusel dát ani korunu. Odmítáním chův se naopak člověk pasuje do „nadrodiče“, který se musí uctívat a blahořečit, i když ve finále děti dá k prarodičům a vídá je každý třetí den, protože „rozvíjí svoji kariéru“.

„Užívejte a kde máte chůvy,“ ptají se zvědavci Simony Krainové, která dala na Instagram fotku, jak se syny Brunem a Maxem vyrážejí do dovolenou na ostrov Zanzibar. Právě Simona je asi nejčastějším terčem, protože se k chůvě Magdě hrdě hlásí a považuje ji za člena rodiny.

Hlídání dětí nechť si každý zařídí tak, jak chce a umí. Posadit dítě ráno k televizi, k jídlu mu ohřát polotovary a večer ho od televize vyhnat do postele a bít se v prsa, jak jsem skvělý rodič? Když to dělám sedm dní v týdnu, 365 dní v roce, není to nic, čím by se člověk měl chlubit a co by ho povyšovalo nad ostatní.

Jestli to není spíš o tom, že z některých dam mluví spíš závist a nepřejícnost. Těžko říct, jak by si byly jisté v kramflecích, kdyby měly stejné možnosti jako slavné dámy.

Moderátorka Martina Gavriely to schytala za plenku přes hlavu svého syna, kterému s Marcusem Tranem dali jméno Lee. Ušetřena nebyla ani Nikol Štíbrová za to, že malého Mathiase nechala v cukrárně sahat na naleštěnou vitrínu. Takový skandál!

Možná by si diktátorky „správné výchovy“ měly nejdřív zamést před vlastním prahem. Bylo by zajímavé zjistit, kolik procent z nich třeba odmítlo očkovat své děti poté, co si přečetly pár diskuzí na internetu. Epidemie spalniček je důkazem toho, že se jich našlo víc než dost.

„V současnosti narážíme v ordinaci na fakt, že třetina maminek odmítá své děti očkovat a ohání se materiály z internetu,“ nechal se slyšet pražský pediatr, který si s ohledem na své pacienty nepřál být jmenován.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:49 neděle 23. června 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  36
 • Trapas
  25
 • Haha
  17
 • Cože
  15
 • Tvl
  15
 • Sladký
  13
Komentáře

Mohlo by vás zajímat