Pondělí 12. dubna 2021, svátek má Julius
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Koukalová & Konečný: Celebrity by se měly naučit nasadit si sociální náhubek, že Simono

  Z okresu do okresu, z pláže na pláž... | foto: Instagram Simony Krainové

  Mezi milionem článků o Meghan Markle jsme skoro zapomněli na Simonu Krainovou a její nové postižení „šablatúritidou“, kdy její výrok o tom, že ona je na pláži a my jsme doma s covidem, vyvolal podobnou nevoli jako vánoční příspěvek Babišova květináře Ivana Šablatúry, který nám oznámil, že jsme chudina u PC, zatímco on se baví s Monikou na večírku. Simona nebyla nikdy velká „myslivna“, ale pojďme si říct, že v tomhle hlavně není jediná.

  Krainová už celou dekádu funguje tak, že střelí nějakou reklamu, prodá něco na Instagramu a za to s manželem putují po světě a tráví čas u moře. Na jednu stranu na to nemůže nikdo nic říct, každý má právo si za svoje vydělané peníze žít tak, jak je mu libo, ale druhá stránka věci je pak předhazovat to ve vypjatých momentech.

  Ještě před rokem by post „visím na palmě a moje plavky jsou lepší než vaše“ byl bulvárně akceptovatelný hodokvas, ale Simoně Krainové vždy tak trochu chyběl cit pro věc a její poslední probíraný příspěvek byl vyloženě mediální zkrat.

  Hláška „z okresu do okresu, z pláže na pláž“ je tedy zářez první kategorie. My už tohle známe, je to oblíbené provokování, že „my jsme u moře a vy jste v háji“, to tady bude pořád. Simona ale šlápla do minového pole vysmíváním se lidem, kteří nemusí mít peníze a už hlavně ani náladu, vyčerpaným zdravotníkům a těm, kteří se bojí o své blízké ležících na jipkách. V kontrastu s tím vypadá padesátnice s dobře vypracovaným zadkem spíše jako blbka než jako inspirující žena.

  Budiž, holt to plácla. Nicméně to, co následovalo poté, je učebnicový příklad, jak slavní nezvládají sociální sítě. Nejprve to smažu, jako že jsem to nikdy neřekla, následně to s někým proberu a nakonec vydám obrovské prohlášení, jak chráním ústavu, jdu do války za svobodu, zkritizuji vládu za opatření a vlastně bojuji za nešťastníky, co zůstali doma. Napíšu to jako kopyto a samozřejmě tím vyvolám ještě větší vlnu nevole.

  Celebrity jako Simona a další „utekla jsem před covidem a zůstala jsem v nejlepší karanténě na světě s margaritou v ruce“ patří do doby, kdy je všechno fajn. Rádi se podíváme, jak jsou všichni hezcí, co tam papají a jaký vyfotili kvíteček a která vlnka jim omyla nožku, ale nedej bože, když pak začnou o tom mudrovat.

  Jsou to určité typy lidí, kteří rádi provokují ostatní v domnění, že ti sní také o tom, že zažívají naprostý ráj, ale je to spíše jen vystavování lepšího pozlátka, kdy skuteční milionáři, kteří mají na naprostý luxus, ho nikdy neukazují a ani nemají potřebu jej vystavovat. Krainová a spol. jsou spíše jen takové instagramové děvečky, kdy žijí z toho, že my koukáme na ně. Blbé ale je, že v době, kdy všude slyšíme, jak máme být raději doma, vám vzkazují: „My jsme tady a vy ne.“ Jasně že na dovolené byla i Monika Babišová, ale to jsme se dozvěděli zpětně. Odjela i bývalá první dáma Dagmar Havlová, která to dávkovala decentně, ale v momentě, kdy se rozjela kritika za Zanzibar, sebrala knížky a šla je rozdat zdravotníkům. Ne proto, že by si myslela, že jim to jakkoliv pomůže, ale aby udělala gesto.

  Máme tady partičky influencerů, kteří se jdou zdarma najíst do zakázané restaurace Šeberák a chlubí se tím, pražská smetánka zase musí čerpat vitamín D. Nemusíme chodit daleko, kdy se vrátíme k těm, kteří považují porušování pravidel za osobnostní výsadu. Veřejně známí lidé mají vliv a taky by ho měli cítit, ne proto, že by přišel trest, ale vystavují se riziku výsměchu a odporu. Koupit si letenku k moři a tam se chlubit, že nemusím mít test, není žádné umění. Jsou tu lidé, kteří si také mohou koupit letenku k moři, ale neudělají to, protože by pak museli po návratu do karantény a cítí nějakou odpovědnost k lidem, kteří je zaměstnávají, proto si to raději odepřou.

  Není nic jednoduššího než se snažit vcítit se do mysli lidí, kteří mají na starosti i běžné věci než se ukazovat na Instagramu, aspoň do té doby, kdy se to celé vyřeší. Mějte se fajn, my vám to přejeme, ale zkuste prosím být jen chvíli zticha.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Svačiny jsou zbytečné. Stačí jíst dvakrát denně, vysvětluje profesor Anděl

  Premium Nadváhu má v Česku až 44 procent mužů a 31 procent žen. A obezitu dalších 20 procent mužů a 18 procent žen. Statisíce z...

  První romské dítě, které skončilo v babyboxu. Romové zuří, matka ho chce zpět

  Premium Je to příběh 217. dítěte, které babyboxy zachránily a prvního romského dítěte, které se v babyboxu ocitlo. Matka...

  Fiala politiku dělat neumí a důsledky jsou tragické, hodnotí Klaus dnešní ODS

  Premium Za deset dní oslaví ODS třicáté výročí svého vzniku. MF DNES požádala jejího zakladatele Václava Klause, aby...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pondělí 12. dubna 2021, svátek má Julius
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz