Odhalený rozkrok z ní udělal legendu, stále je to jedna z nejhezčích žen světa

Slavná scéna ze Základního instinktu - Sharon si přehodí nohu přes nohu a ukáže se, že je „na ostro“. | foto: Profimedia.cz

Krásná a smyslná, likvidovala soupeřky na soutěžích krásy, pravidelně zaplňovala přední příčky anket o nejpřitažlivější ženu a proslavily ji dva krátké záběry, které trvaly tři vteřiny. Sharon Stone má významné jubileum.

Herečka, která platila za největší královnu sex-appealu, slaví 10. března 60. narozeniny.

Sharon Stone se narodila jako druhé ze čtyř dětí účetní a dělníkovi v Pensylvánii. Vyhrávala soutěže krásy a vynikala nadprůměrně vysokým IQ, a tak už jako velmi mladá vystudovala hned dvě vysoké školy. Pak zkusila štěstí u filmu a po úspěšném thrilleru Total Recall (1990) s Arnoldem Schwarzeneggerem (70) přišla její životní role, která jí zajistila nejen post paní herečky, ale hlavně pověst sexsymbolu, což už jí nikdo neodpáře.

Základní instinkt (1991). Démonický, kultovní erotický thriller, ve kterém ztvárnila úspěšnou spisovatelku a vražedkyni Catherine Tramell, kterou vyšetřuje Michael Douglas (73). „Berete drogy, slečno?“ „Kokain. Zkusil jsi ho někdy před šu*áním, Nicku?“ táže se Catherine. Po těchto slovech následuje záběr, který se zapsal do historie filmu. Sharon přehodí nohu přes nohu a pod už tak krátkými šaty se ukáže, že je „na ostro“.

Přestože herečka později tvrdila, že ji režisér podvedl a její rozkrok rozhodně neměl být světu odhalen, scéna jí i filmu vynesla patřičnou slávu. Navíc její obvinění se ukázalo jako nepravdivé, protože režisér filmu Paul Verhoeven měl být s herečkou na všem domluven, což potvrdil i zbytek štábu.

Od dob Základního instinktu, tedy až na film Casino (1995) a hrstku dalších, herecká hvězda Sharon sice začala slábnout, ale kult, který se kolem ní a její krásy vytvořil, už nikdy nikdo nesmaže.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:00 7. července 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  22
 • Cože
  11
 • Haha
  8
 • Tvl
  7
 • Sladký
  5
 • Trapas
  4
Komentáře