Středa 12. května 2021, svátek má Pankrác
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Sharon Osbourne byla donucena odejít ze své show kvůli Meghan Markle. Stanice chrání lživé interview

  Americká moderátorka Sharon Osbourne potvrdila, že opouští svou letitou show. Stalo se tak poté, co se zastala britského kolegy Pierse Morgana, jenž označil Meghan Markle za lhářku. Sama pak byla šikanována a popotahována za rasismus, ona říká, že to nemá zapotřebí. Vše potvrdila v pátečním prohlášení.

  Manželka Ozzyho Osbourna Sharon (68) musela ukončit po více než desetiletí působení v show The Talk, kterou vedla a s níž měla velké úspěchy. Jenže jí zlomilo vaz to, že se zastala britského kolegy. Nechápala, proč musel za svůj názor, že je vévodkyně lhářka, odejít z televize. Opustil Good Morning Britain poté, co po rozhovoru s Oprah Winfrey zuřivě kritizoval Meghan Markle

  Pořad The Talk, jenž měl od 12. března pauzu, se vrátí 12. dubna, ale bez Sharonina ostrého jazyka, který je součástí show už jedenáct sezon.

  „Sharon Osbourne se rozhodla opustit The Talk,“ uvedla stanice CBS ve svém prohlášení, v němž potvrdila odchod známé moderátorky. Podle zdrojů ze zákulisí k němu ale byla donucena, což potvrzují další slova. 

  „V rámci našeho přezkoumání jsme dospěli k závěru, že Sharonino chování vůči hostům během epizody z 10. března neodpovídalo našim hodnotám pro naše tolerantní pracoviště,“ pokračovalo prohlášení.

  Lidé kolem Sharon tvrdili, že byla režií stanice CBS vmanipulována do kritického hodnocení rozhovoru Meghan a Oprah. Právě na stanici CBS se vysílal rozhovor moderátorky Oprah Winfrey a dvojice exulantů.

  „Rovněž jsme nenašli žádné důkazy o tom, že vedení CBS zorganizovalo diskuzi nebo do toho schválně uvrtalo někoho z účastníků,“ uvedla CBS v reakci na obvinění z moderátorčina tábora, že byla nucena selhat s tím, že jí debatu vnutili producenti.

  „Zároveň uznáváme, že síťové a studiové týmy nesou odpovědnost za to, co se stalo během tohoto vysílání, protože bylo jasné, že hosté nebyli zaměstnanci řádně připraveni na komplexní a citlivou diskuzi zahrnující i tuto problematiku,“ je uvedeno v prohlášení.

  Sharon Osbourne údajně ze své smlouvy citovala ustanovení požadující odstupné v milionech, pokud by byla nucena přestat. Nebylo ale okamžitě jasné, zda CBS souhlasila s výplatou této sumy.

  Ozzy byl se Sharon ve vztahu přes 33 let.

  Kontroverze vychází z Meghaniných nepodložených, zavádějících, a dokonce lživých výroků v rozhovoru s Oprah, kdy obvinila královskou rodinu z rasismu a uvedla, že byla vedena k sebevražedným myšlenkám, které palác odmítal přijmout a pomoci jí. Moderátor Piers Morgan, bývalý přítel Meghan Markle a posléze její kritik, poté řekl, že nevěří žádnému z jejích tvrzení, aby nakonec opustil show Good Morning Britain.

  Sharon se tehdy postavila na jeho stranu.

  „Cítím, že bych měla dostat elektrické křeslo, protože mám přítele, o kterém si mnoho lidí myslí, že je rasista, takže to ze mě dělá rasistku?“ zlobila se Sharon.

  Spolumoderátorka Sheryl Underwood, sama černé pleti, prý byla naprosto zaskočena Sharoninou prudkostí a agresivitou v obraně Pierse Morgana. Poté se objevila obvinění, že Osbourne v zákulisí The Talk přednesla rasistické či jinak drsné poznámky o společných hostech, což Sharon samozřejmě odmítá a trvá na tom, že nikdy nebyla a není rasistkou.

  Kolik hlav ještě bude muset padnout za to, že někdo řekne svůj vlastní názor na zavádějící interview Oprah Winfrey? A kolika lidem ještě Meghan Markle zlomí vaz?

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Pochvaly bych výrazně omezil, víc berou než dávají, vysvětluje psycholog

  Premium Stále více čelíme nezdravému tlaku, abychom byli úspěšnější a výkonnější. Jak budovat zdravé sebevědomí? Jak správně...

  Opakovaný výstup na osmitisícovku může urychlit demenci, říká neurochirurg Beneš

  Premium Špičkový neurochirurg Vladimír Beneš, už třetí v řadě slavné neurochirurgické dynastie, o šťourátku v mozku, hezkých...

  Pohodlnější to nikdy nebylo. Velký přehled služeb televize přes internet

  Premium Otestovali jsme devět služeb televize přes internet. Vybrali jsme ty, které můžete používat s libovolným poskytovatelem...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Středa 12. května 2021, svátek má Pankrác
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz