jít naiDNES.cz

Krásky z Mostu: I tyhle české kočky jsou z města nýmanda Luďka!

Most! Tak se jmenuje osmidílný komediální seriál, který z obyvatel tohoto severočeského města dělá s nadsázkou xenofoby a rasisty. Jako vzorek tamější společnosti ukazuje Martina Hofmanna v roli lehce zpomaleného Luďka a jeho partičku notoriků, která nemá na práci nic lepšího než vysedávat v opravdu nemalebné putyce Severka. Jak jsme vás ale již informovali, Most za své rodiště považuje i řada významných osobností českého veřejného života. A to není vše! Právě tam se totiž narodilo hned několik českých krásek!
Karen Mchitarjan Expres.cz
  16:00
1/5

Pokud jste viděli první díl seriálu Most! a v tomto severočeském městě jste nikdy nebyli, hned poté, co jste se přestali smát, jste museli nabýt dojmu, že město s více exoty na metr čtvereční v Česku snad neexistuje.

Realita je ale jiná!

Právě z tohoto města s hradem Hněvín tyčícím se nad městem totiž pochází hned celá řada českých krásek.

Eva Herzigová

Eva Herzigová se také narodila v Mostě.

Jedna z nejslavnějších českých topmodelek sice vyrůstala v sousedním Litvínově, jelikož tam ale není porodnice, jejím rodištěm je logicky Most. Eva Herzigová ale hnízdo opustila velmi brzy, a to v pouhých šestnácti letech, když zvítězila v pražském konkurzu agentury Metropolitan models a záhy se přestěhovala do Paříže.

Proslavila se ale až o pět let později, kdy získala lukrativní zakázku na reklamu na podprsenky, díky níž se jí začalo říkat Miss Wonderbra. Svůj první film natočila v roce 1995 a rovnou si zahrála s Gérardem Depardieuem. Od té doby se objevila v jedenácti filmech, naposledy v roce 2016 v Masarykovi.

Její tvář se objevila na titulních stranách časopisů Harper's Bazaar, Elle, pařížské a italské mutace magazínu Vogue i na obálce Playboye.

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:00 17. června 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  21
 • Tvl
  21
 • Super
  14
 • Sladký
  12
 • Haha
  8
 • Cože
  8
Komentáře