jít naiDNES.cz

Seděl vždy bokem a nemluvil. Abbasová vzpomíná na samotářství Dana Nekonečného

Byl to bláznivý showman pod maskou samotáře? Náhlý skon Daniela Nekonečného (†52) otevřel jednu zásadní otázku: Jaký vlastně byl, jak to, že žil tak sám? Trochu světla do utajeného života přináší jeho bývalá tanečnice Lejla Abbasová. S Danem si byli blízcí, ale přesto vzdálení...

Na pódiu byl Daniel Nekonečný neskutečný showman a sršel až nadpozemskou energií, jako by žil v jiné dimenzi. Nikdy se nemračil, nikdy neměl špatnou náladu, všude rozdával energii. 

Jaký ale byl doopravdy? O tom se rozpovídala Lejla Abbasová, jeho bývalá tanečnice, která s ním sjezdila desítky koncertních šňůr. 

„Ta jeho smrt mě velmi zasáhla, stále tomu nemůžu uvěřit. Znám ho jako člověka, který nesnese srovnání, dalšího takového už nenajdete,“ rozpovídala se pro Expres Lejla.

„Co já si ale pamatuju, měl neskutečně energie, teda aspoň jak se tvářil, já ho vlastně ani pořádně neznala. Sice jsme spolu strávili mnoho času, nikdy jsem si s ním pořádně nepovídala jako si povídáte s kolegy nebo kamarády o normálních věcech,“ povídala dál.

Lejla na začátku své kariéry tancovala vedle Dana Nekonečného.

Lejla na začátku své kariéry tancovala vedle Dana Nekonečného.

„Když jsme jeli autobusem na představení a všichni si povídali, on se nikdy nepřidával, seděl vepředu nebo vzadu a byl úplně zticha. Najednou jiný člověk, ale přitom tu masku nikdy nesundal. Nikdo nevěděl, jestli ho něco trápí, jak si vlastně žije,“ pokračovala krásná moderátorka, která si myslí, že byl v soukromí úplně jiný. 

„Vlastně ve finále mi přišel jako velmi osamělý člověk. Sice ho bylo všude plno a lidi ho měli rádi, my nikdy nepoznali ani jednoho jeho pravého kamaráda. Nevím, jestli je měl, či ne,“ prozradila na svého tehdejšího šéfa.

Ale odmítá tvrzení, že by se snad upil k smrti nebo předávkoval. Sice se občas choval dost podivně, ale byl prý vždy „čistý“.

Lejla na začátku své kariéry tancovala vedle Dana Nekonečného.

Lejla na začátku své kariéry tancovala vedle Dana Nekonečného.

„Nikdy jsem ho neviděla pít ani něco brát. Před představením jenom do sebe vždycky vyklopil několik kafí najednou, aby ho to nabudilo, ale alkohol jsem ho nikdy pít neviděla,“ snaží se vyvrátit spekulace o tom, že by to přehnal s pitím. 

Sama moderátorka na něj bude vzpomínat s úsměvem na rtech za to, jak Daniel dokázal všem vyčarovat smích jen svou přítomností. Ale sama přiznává, že on prostě nikdy ze své role ministra rozkoší nevypadl. 

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:01 25. července 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  56
 • Tvl
  18
 • Cože
  16
 • Sladký
  14
 • Haha
  10
 • Trapas
  10
Komentáře

Mohlo by vás zajímat