Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Barman se oběsil v La Fabrice: Ničila ho práce, neměl lidi. Utopil se ve smyčce, říká kamarádka

  Provozní La Fabriky Marian se oběsil během koncertu Vojtěcha Dyka, Jakuba Prachaře a Jana Maxiána. | foto: Instagram

  K hrozivé události došlo v pondělí ve večerních hodinách v pražském divadle La Fabrika. Zatímco na pódiu koncertoval Vojtěch Dyk s Jakubem Prachařem, uvnitř zázemí se oběsil barman a provozní divadelního baru Marian O. Policie případ vyšetřuje, okolí pětačtyřicetiletého muže má ale jasno, co za smutným činem stálo. Expres hovořil s jeho kamarádkou.

  Informaci o tom, že policie sebevraždu v La Fabrice vyšetřuje, přinesl v úterý server Blesk.cz. Barman Marian se měl v zákulisí oběsit ve chvíli, kdy se lidé bavili na koncertě kapely Tros Discotequos Vojtěcha Dyka, Jakuba Prachaře a Jana Maxiána.

  Hosté se o sebevraždě dozvěděli po koncertě, kdy bylo objeveno tělo. V divadelním baru prý byla ponurá nálada a na místě už úřadovali policisté.

  Marian pak svoje blízké zaskočil mrazivým vzkazem, který se na jeho profilu na Facebooku objevil den po smrti, zřejmě ho totiž právě tak načasoval. Informuje v něm, že se rozhodl ukončit svůj život a přátelé za něj budou moci zapálit svíčku příští pondělí.

  Soudě podle odezvy, Marian měl kamarádů požehnaně. Desítky lidí byly v šoku z toho, že se rozhodl život dobrovolně ukončit. Podle jeho blízké kamarádky se mu ale černé myšlenky honily hlavou delší dobu. A na vině byla práce v divadle.

  „Marian volal o pozornost už delší dobu. Pracoval na tisíc procent, byl hodně přetížený, pořád mu chyběli lidi na baru. Myslím, že nemohl mít na soukromý život a kamarády vůbec prostor. V té smyčce se utopil. Nemůžeme říct, že jsme z toho v šoku. Spíše nám vůbec nedošlo, že třeba kolem sebe ani nikoho blízkého třeba nemá,“ prozradila Expresu mladá žena, která si nepřála být jmenována.

  „Mrzí mě to, byl to skvělý kluk,“ dodala.

  Pravda prý dokonce je, že barman a provozní holešovického divadla už dříve o závažných problémech mluvil, nebylo to tak, že by je dusil v sobě. K ničemu to ale nevedlo.

  „Právě, že se svěřil, napsal to před pár měsíci na Facebook a dostal vlnu podpory. Ale na sociální síti je to prd. Nevím, doufám, že alespoň měl někoho, s kým to mohl probrat, a i tak to nestačilo. My měli jít na kafe, chtěl si popovídat, ale pak se neozval. O to více mě to teď mrzí,“ říká smutně kamarádka.

  Sebevražda přímo v divadle působí, jako by Marian chtěl na svůj případ upozornit. Podle jeho známé ale nebyl typem, který by se rád předváděl.

  „Dávalo by smysl, kdyby ho měl kdo zastavit. Jestli vyloženě chtěl, aby se o tom všichni dozvěděli, to nevím, ale Marian nebyl předvádivý typ. Spíše mě zajímá ta zpráva na Facebooku, jestli to napsal sám a nechal publikovat příspěvek později včetně data memoriálu... Zní to děsivě. Provozní, který věděl, že ten den v La Fabrice nic jiného není,“ míní kamarádka.

  Skutečně, Marian si sám naplánoval poslední rozloučení před La Fabrikou tak, aby se nekrylo s divadelním programem. Právě v pondělí se, na rozdíl od jiných dnů, žádné představení nehraje. Ohled na divadlo Marian zřejmě bral i proto, že svou práci v něm i přes tlak, který se mu nejspíše stal osudným, miloval.

  „Byl to jeho život. Znala jsem ho patnáct let za barem a skoro vždycky s úsměvem nebo vtipnou sarkastickou poznámkou. Nemyslím, že mu šlo o celebrity. Ty prostě patří k tomu prostředí. Všichni ho měli rádi. Ale zřejmě potřeboval více,“ uzavírá kamarádka.

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 10:54 sobota 8. dubna 2023. Anketa je uzavřena.

  • Tvl
   59
  • Trapas
   26
  • Cože
   17
  • Super
   16
  • Sladký
   14
  • Haha
   12