jít naiDNES.cz

Neúnavná Saskia Burešová: Na zprávy se raději nedívám, stačí Kalendárium

Dvacet šest let Saskia Burešová moderuje pořad Kalendárium. A přestože letos oslavila 72. narozeniny, končit rozhodně nehodlá.

Saskia Burešová se dá považovat za nejvěrnějšího zaměstnance, jakého si zaměstnavatel může přát. V Československé a následně České televizi působí od roku 1967 prakticky až dodnes. Svůj pořad Kalendárium, v němž každou neděli připomíná zajímavá výročí týdne, moderuje od roku 1993 a prý je stále co sdělovat.

„Ten pořad mě stále naplňuje. Obsah je totiž pokaždé jiný. Připomínáme si významná výročí a musím říct, že mě i těší, že pořad má stále vysokou sledovanost,“ sdělila nám Burešová. Ta moderování nehodlá pověsit na pomyslný hřebík ani přes svůj vysoký věk.

Podle svých slov se cítí skvěle. „Podle mě je to dané geneticky. Zatím si nestěžuju. Doufám, že mi energie vydrží,“ sdělila nám moderátorka s tím, že důležitý je hlavně zdravý duch, pak bude i tělo.

„Proto se snažím žít optimisticky. Jedna moudrá žena řekla, že se ze zdravotních důvodů na zprávy nedívá. V poslední době to praktikuji taky,“ dodala Burešová, kterou jsme potkali na obnovené premiéře muzikálu Fantom opery, kam vyrazila se svým dávným kamarádem Františkem Janečkem oslavit jeho 74. narozeniny.

„Známe se snad čtyřicet let. Ještě z dob, kdy byl šéfem Kroků. Známe se hodně dobře,“ uzavřela Burešová.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:36 15. ledna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  11
 • Trapas
  7
 • Sladký
  6
 • Haha
  5
 • Cože
  5
 • Tvl
  4
Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Komentáře