Strhující seriál o Burianovi, Novém a Mandlové: Známe 3 důvody, proč Bohéma dostane i vás!

3. ledna 2017
Nejočekávanější seriálový počin nového roku se blíží. 15. ledna uvede Česká televize první z šesti dílů seriálu Bohéma, který představuje osudová dilemata slavných prvorepublikových herců, zasazuje jejich životy do kontextu doby a představuje je v tak trochu jiném světle. Proč nová série aspiruje na nejlepší počin posledních let?

Jejich pověst je předchází. Znají je dokonce i ti, kteří se narodili dávno poté, co se jejich kosti proměnily v prach. Řeč je o prvorepublikových hereckých hvězdách, mezi které patří například Vlasta Burian, Jaroslav Marvan nebo Oldřich Nový. O hvězdách, které dosáhly vrcholu, mnozí je však vnímají tak trochu neuchopitelně.

A právě o jejich životě má pojednávat nový seriál České televize Bohéma, který bude mít premiéru 15. ledna. Proč už dnes slaví úspěchy a aspiruje na nejlepší seriál doby?

Pravda bez příkras

Postavy, které se v seriálu objeví, znamenají víc než jen ztělesněné umění. Představují legendy. Herecké ikony, které se zapsaly do dějin. Pohled na jejich životy se však s realitou často rozchází.

A právě takové představy má nový seriál vyvrátit. Jeho úkolem je totiž vykreslit tyto slavné postavy nejen jako brilantní umělce, ale také jako živé bytosti, které se musely vypořádat s nejrůznějšími nástrahami života. Ne vždy se však jejich jednání setkalo s pochopením.

Obstojí Saša Rašilov jako Oldřich Nový?

Obstojí Saša Rašilov jako Oldřich Nový?

„Původně jsem neplánovala seriál o skutečných hercích, ale o fiktivních postavách, které se dostaly do dilematu, a tyto skutečné příběhy jsem ve scénáři používala. Pak ovšem padlo rozhodnutí, že to mají být skutečné postavy, což pro mě byla výzva a hlavně veliká zodpovědnost,“ uvedla v rozhovoru pro Českou televizi scénáristka Tereza Brdečková.

„Cítili jsme se odpovědní i vůči památce těch osobností. Chtěli jsme ukázat, že to jsou nejen dramatické postavy a legendy, jak si je většina lidí představuje, ale také živí lidé, kteří měli pádné důvody, proč jednali tak, jak jednali,“ uzavřela scénáristka.

V nejslavnější roli po boku Adiny Mandlová : Kristian.

Oldřich Nový ve své nejslavnější roli po boku Adiny Mandlové: Kristian.

Konec prostoduchosti

Dalším důvodem, proč seriál dobude srdce televizních diváků, je skutečnost, že veřejnost už unavují stupidní bezduché příběhy komerčních seriálů, jejichž objektivní hodnota se rovná nule.

Chtějí příběh. Skutečný příběh. Příběh, odrážející realitu vykreslující věci bez příkras. Nikoliv černobíle.

Žádné modelky ani sportovci, ale herecká elita

V neposlední řadě seriálu přidává potenciál také hvězdné obsazení, ve kterém nenajdete jména modelek, moderátorů, sportovců nebo jiných pofidérních celebrit, které proslavily prosvítající bradavky, ale opravdové herce. Jména jako Vladimír Javorský, Michal Dlouhý, Oldřich Kaiser nebo Saša Rašilov.

Seriál Bohéma má vysoké divácké preference.

Seriál Bohéma má vysoké divácké preference.

Máme se tedy rozhodně na co těšit.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:40 středa 3. května 2017. Anketa je uzavřena.

  • 60
  • 18
  • 14
  • 12
  • 10
  • 9
Komentáře