Z odpůrkyně svateb udělal šťastnou nevěstu: Dojemný příběh Šárky Kubelkové a Josefa Volemana (†43)

Denně ji diváci vídali na televizních obrazovkách, především v nováckých pořadech Áčko či Snídaně s Novou. Pak se ale Šárka Kubelková (44) stáhla ze showbyznysu a přesedlala na klidný rodinný život, to když se dala dohromady s majitelem Podmořského světa a bývalým produkčním Novy Josefem Volemanem (†43). Ačkoliv šlo zprvu jen o kamaráda z kavárny, nakonec se z něj vyklubal muž, který kompletně změnil Šárčin pohled na život. Jaký je příběh jejich lásky, kterou ukončila až Josefova nedávná smrt?

Roky bojoval s rakovinou, několikrát ji dokonce zahnal na ústup, jenže zákeřná nemoc se pokaždé vrátila. Její poslední útok už oslabené tělo Josefa Volemana bohužel nezvládlo. A jeho manželka Šárka Kubelková i osmiletý syn Josef teď prožívají nejhorší období života.

Právě Kubelková, bývalá moderátorka pořadů jako Snídaně s Novou nebo Áčko, měla s manželem Josefem přímo idylický vztah. Několikrát ovšem promluvila i o tom, že se spolu dali dohromady hodně netradičně.

„Je to hodně zvláštní věc. Jiskra přeskočila hned, ale my jsme si to neřekli,“ vyprávěla před lety v rozhovoru pro Blesk pro ženy.

Místo aby řediteli Podmořského světa na pražském Výstavišti hned padla do náruče, chodila s ním prostě jen na kafe. Takhle svůj kamarádský vztah udržovali neuvěřitelných osm let a celou tu dobu do sebe byli navzájem zakoukaní. 

Pak ale jednoho dne konečně nastal zlom, který potvrzuje oblíbené přísloví Čechů, že ve víně je pravda.

Šárka Kubelková s manželem Josefem, který podlehl rakovině.

Šárka Kubelková s manželem Josefem, který podlehl rakovině.

„Vydrželo nám to do chvíle, než jsme si jednou dali víno, Pepíno na mě všechno vybalil a události pak dostaly neuvěřitelně rychlý spád,“ popsala Kubelková.

Oběma bylo okamžitě jasné, že jde rozhodně o známost zatraceně vážnou. Josef po chvíli od základů změnil Šárčin pohled na partnerský život. Ta se mezitím stáhla ze showbyznysu a začala pracovat na úspěšných dokumentech České televize.

Ačkoliv Kubelková vždy platila za odpůrkyni svateb, najednou zatoužila s Josefem Volemanem do manželského svazku vstoupit.

Šárka platila za odpůrkyni svateb, to ale změnil její životní partner Josef...

Šárka platila za odpůrkyni svateb, to ale změnil její životní partner Josef Voleman.

„Vím, že to zní jako klišé, ale ve chvíli, kdy jsem poznala svého muže a mohla s ním prožít rituál svatby, tak jsem pochopila, že svazek lidí, kteří se mají rádi a chtějí spolu žít, je z hlediska podpory jejich vztahu velmi důležitý,“ citoval Kubelkovou server iDnes Revue krátce po jejich svatbě.

„Myslím si, že svatba je jedním z důležitých životních rituálů,“ řekla také.

Bývalý ředitel Podmořského světa a televizní produkční TV Nova Josef Voleman...

Bývalý ředitel Podmořského světa a televizní produkční TV Nova Josef Voleman podlehl rakovině.

A nešlo zdaleka jen o sňatek. Ačkoliv prý Šárka Kubelková nikdy nebyla typem ženy, který by propadal panice a ze strachu, že by mohlo být za pár let pozdě, si chtěl narychlo pořizovat dítě, po boku manžela brzy zatoužila založit si rodinu.

A ani s tím šťastný pár nijak neotálel. Naopak, syna Pepíčka, kterému je nyní osm let, si Kubelková s Volemanem pořídili ještě několik měsíců před svatbou – v únoru 2010.

Šárka s manželem Josefem.

Šárka s manželem Josefem

Starost o novorozeného synka pak jen potvrdila, jak dokonale si spolu rozuměli. Rozvrhli si prý například služby, kdo bude kterou noc v pohotovosti a o syna se v případě potřeby postará.

„Naštěstí sdílíme i stejný názor, jak o něj spolu pečovat, je to nádherný, žiju jak v ‚blbým‘ románu,“ pochvalovala si v rozhovoru pro Blesk.

Dohromady se dali hodně netradičně.

Dohromady se dali hodně netradičně.

Ačkoliv však Šárka Kubelková podle svých slov cítila, že chce po boku svého muže Josefa zestárnout, vše krásné muselo náhle skončit. Jak už bylo zmíněno, Josefovi se stala osudnou neustále se vracející rakovina.

Bývalá moderátorka teď na výchovu syna zůstala sama.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:33 7. března 2019. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  49
 • Super
  17
 • Haha
  10
 • Cože
  9
 • Trapas
  9
 • Sladký
  8
Komentáře