jít naiDNES.cz

Grossová přišla o ňadra: Lékaři jí zřejmě odeberou i dělohu a vaječníky

Šárka Grossová podstoupila operaci, při níž jí lékaři odebrali obě ňadra. | foto: Profimedia.cz

Šárka Grossová (49) má za sebou náročnou operaci a dost možná ji čeká další. Vdově po expremiérovi Stanislavu Grossovi (†45) v sobotu na soukromé klinice v Praze kvůli nebezpečnému nálezu odoperovali obě ňadra. Podle lékařů to bylo za pět minut dvanáct. V brzké době bude muset na operační sál znovu, aby jí odebrali také dělohu a vaječníky.

„Lékaři zjistili, že její tělo je časovaná bomba. Co nejdříve jí chtějí odebrat i dělohu a vaječníky. Pokud by otálela, ohrozila by svůj život,“ svěřil Blesku zdroj z okolí Šárky Grossové.

„Dělaly se jí v ňadrech cysty opakovaně. Už byla na operaci několikrát, měla z toho ňadra úplně zjizvená. Při poslední kontrole před měsícem se však objevily čtyři velké cysty najednou a lékaři Šárce řekli, že jí musejí ňadra úplně odebrat. Hrozilo, že se z nich rozvine rakovina,“ doplnil zdroj s tím, že jí byly voperovány menší implantáty.

Tím trápení Grossové bohužel ještě nekončí. „Je nutné odebrat i dělohu a vaječníky, protože by se nemoc mohla rozšířit i tam. Zatím je prý naplánovaná na podzim letošního roku, déle lékaři čekat nechtějí,“ dodal její známý.

Nemoc se u Grossové projevila čtyři roky po smrti jejího manžela Stanislava Grosse, který podlehl vzácné amyotrofické laterální skleróze. Těžkou ranou musejí být aktuální zprávy zejména pro Šárčiny dcery Natálku a Denisu, které se teď musí strachovat také o zdraví druhého rodiče.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:19 středa 24. července 2019. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  83
 • Trapas
  29
 • Super
  26
 • Haha
  23
 • Cože
  23
 • Sladký
  18
Komentáře