Pátek 23. února 2024, svátek má Svatopluk
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Rosák i Grossová se zbavují svých domů: Prodat půjdou těžko, nejen kvůli ceně!

  Šárka Grossová se zbavuje vily ve Slivenci, Jan Rosák zase prodává dům v Mníšku pod Brdy. | foto: Koláž Expres.cz

  Co mají společného Jan Rosák (76) a teď i Šárka Grossová (54)? Prodávají svoje luxusní domy, ve kterých žili dlouhá léta. V nabídce realitních kanceláří je tak aktuálně nejen dům se zahradou v Mníšku pod Brdy, který se moderátor cení na 22 milionů korun, ale i vilka v pražském Slivenci. U té cena pro jistotu není, podle odhadů za ní vdova po exministru Stanislavu Grossovi může chtít až 70 milionů. Otázkou je, jestli je dostane!

  „Exkluzivně nabízíme luxusní vilu 6+1 s vnitřním bazénem a zahradou o výměře 1426 metrů čtverečních v klidné části Slivence. Vila nabízí příjemné bydlení ve dvou nadzemních podlažích s celkovou užitnou plochou 518,4 metrů, je orientována na jižní stranu s výhledem do přírody,“ láká web Sreality.cz na inzerát společnosti Top Properties.

  Podle všeho se jedná o dům Šárky Grossové, která uznala, že pro jednu osobu je to až moc. Provoz je drahý a spíš než radost je to velká starost. I přes komfort a přilehlou zahradu, jenž nemovitost nabízí. Nemluvě o velké garáži, kam se vejdou tři vozy.

  „Ve vile jsou použity nadstandardní materiály – mramorové podlahy, kvalitní dubové podlahy, italská dlažba,“ dočtou se také zájemci o prohlídku.

  Šárka Grossová prodává vilku ve Slivenci. Nechybí ani vnitřní bazén.

  Ze snímků z vily je patrné, že majitelé milovali a milují historizující styl, který se k modernímu designu domu příliš nehodí. Člověk si přijde spíš jako na zámku nebo u někoho, kdo si na šlechtu hraje a miluje filmy o Angelice.

  V podobném stylu je zařízena i kuchyně, která sází na Provence styl i další místnosti. Koupelny v době svého vzniku možná platily za nebetyčný luxus, z dnešního hlediska už je jejich design dávno přežitkem a budí spíš úsměv, než obdivné wow.

  To si zaslouží spíš vnitřní bazén a pěkná zahrada, kde je radost trávit volný čas, pokud nějaký máte.

  Šárka Grossová prodává vilu v pražském Slivenci. Evidentně miluje bílou...

  Šárka Grossová má ráda historizující styl.

  O něco lépe z toho vychází další VIP prodávající. Jan Rosák se s manželkou chce přiblížit své dceři v Říčanech, a tak se zbavuje nemovitostí v Mníšku pod Brdy, s nímž je dlouhá léta spjatý. Ty čítají i rodinný dům, k němuž náleží poměrně velká a hezky udržovaná zahrada se vzrostlými stromy.

  Moderátor se naštěstí nevydal cestou zámeckého pána, nehledě na to, že v Mníšku už jeden zámek mají, a tak nechtěl místním lézt do šlechtického zelí. I tak je dům, který si cení na 22 milionů korun, dost veliký a nový majitel, případně jeho „služebnictvo“, bude mít co uklízet.

  Jan Rosák prodává dům v Mníšku pod Brdy...

  Dům Jana Rosáka je velký a stejně tak velkorysý je i pozemek.

  Samozřejmostí je několik podlaží, okázalá hala, za kterou by se nemuseli stydět ani mocipáni za velkou louží, obří obývák i velká kuchyně. I další místnosti jsou velkorysé, nechybí ani šatny a spousta koupelen a úložných prostor.

  Vadou na kráse budiž nejen rozmáchlá dispozice, která je pro průměrnou rodinu možná až příliš členitá, ale i dříve tolik oblíbené barevné stěny. Což o to, přemalovat je, to by byla hračka. Rozhodně je to ale další věc, která může zkomplikovat prodej.

  Jan Rosák prodává dům v Mníšku pod Brdy.

  Dům Jana Rosáka je velmi rozlehlý.

  Rosákovi budiž přičteno ke cti, že cenu nasadil poměrně slušnou a vcelku odpovídající, vhledem k místu, velikosti domu i pozemku a vybavení, jímž objekt disponuje.

  Aktuální trendy sice dům svým uspořádáním tak úplně nesplňuje a nový zájemce může mít k vybavení výhrady, na druhou stranu nechybí ani moderní technologie, které zpříjemní život. Což ocení všichni, kdo nechtějí za provoz domu dát desítky tisíc měsíčně.

  Jan Rosák prodává dům v Mníšku pod Brdy. Nechybí v něm ani vnitřní bazén.

  „Dům má vlastní fotovoltaickou elektrárnu, která zajišťuje nejen energetickou soběstačnost domu, ale i roční zisk z prodeje přebytkové energie. Například v roce 2022 činil výsledný zisk 102000 korun,“ píše se v inzerátu.

  Obě nemovitosti jsou přes všechen „luxus“, jenž skýtají, jasným důkazem toho, že i když do svého domu investujete majlant, nemusí se vám to při prodeji vrátit. A to i přes fakt, že máte bazén, saunu i garáž pro tři auta...

  Každopádně ti, kdo by rádi bydleli v místě, kde před nimi žil někdo slavný, a mají na kontě slušných pár desítek milionů, nyní mají šanci!

  Fotogalerie

  Vybrali jsme pro vás

  VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

  Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

  Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

  Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

  Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

  Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pátek 23. února 2024, svátek má Svatopluk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz