Sobota 3. prosince 2022, svátek má Svatoslav
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Sára Affašová vyděsila fanoušky: Po smrti miminka nechtěla žít, zasáhnout musel Donutil

  Sára Affašová, Martin Donutil | foto: Instagram

  Více než měsíc uplynul od tragické chvíle, která obrátila život sympatické herečky Sáry Affašové a jejího partnera Martina Donutila vzhůru nohama. Den před oficiálním termínem porodu přišli o miminko, synovi přestalo bít srdce. Teď se oba snaží pomalu do života vrátit. Drobnou radost si udělali výletem do New Yorku.

  Právě za oceánem, kam se Sára vždy chtěla podívat, se mladá dvojice snaží sebrat ze dna, na které je ztráta miminka srazila. Affašová fanouškům popsala, jak se po více než měsíci oba cítí. Poděkovala také ostatním ženám nejen za slova podpory, ale také za sdílení stejných zkušeností, což prý herečce pomohlo.

  „Bohužel i stovky podobných příběhů a tolik bolesti, která, troufám si říct, se díky tomuhle spolusdílení alespoň trochu rozmělnila. Každý příběh jsem si přečetla, všechny do jednoho. A s každou z vás jsem byla. Cítím s vámi, skutečně. Vězte, že nejste samy,“ vzkázala Affašová, podle které nedokáže bolest ze ztráty dítěte pochopit nikdo, kdo ji nezažil.

  Moc Vás zdravím.
  Chci Vám poděkovat za tu velkou vlnu podpory, kterou jsem od Vás dostala.

  Bohužel, i stovky a stovky podobných příběhů a tolik bolesti, která, troufám si říct, se díky tomuhle spolusdílení alespoň trochu rozmělnila.
  Každý příběh jsem si přečetla, všechny do jednoho. A s každou z Vás jsem byla. Cítím s Vámi, skutečně. Vězte, že nejste samy.
  Jste silné a statečné a moc mě mrzí, že jste musely zažít tak silnou bolest, kterou asi, a snad, nikdo jinej nedokáže ani pochopit..

  Za každou Vaši myšlenku děkuji.
  Věřím, že nám to s Martinem pomohlo.

  To, co se nám stalo, mě donutilo zastavit se a přemýšlet. Hodně. O podstatě věcí.
  O hodnotách. O životě jak jsem ho žila a jak už ho žít nechci. O tom, co je opravdu důležité. O tom, jak si člověk neváží těch základních věcí, které jsou ale tak vzácné. Přehodnotila jsem svůj dosavadní život, obrátil se nám vzhůru nohama.

  Jsem zastánce toho, že vše se děje z nějakého důvodu. Nejtěžší bylo asi odpustit si, že jsem to “nedokázala”. Už se takhle snažím nepřemýšlet.
  Hodně jsem hledala útěchu a oporu ve spirituálním světě.
  Musela jsem se naučit něco o sobě? Měla jsem si sáhnout do těch největších hloubek, abych se v životě posunula dál?
  Možná.

  Věříme celá rodina, že se nám brzy vrátí. Jsem o tom přesvědčená.
  A jedině tak se můžeme posunout dál.
  Žít dál je potřeba, i když mi to Martin musel často připomínat..

  Odjeli jsme do New Yorku, vždycky jsem se sem chtěla podívat, a tak jsme tady - je to tady celkem divoký, zatim si na to hektický tempo zvykám.

  Pomalu, ale jistě se vracíme k životu, k práci, bez schovávání a strachů. Nebude to hned, nepřebolí to nikdy, ale pracuju na tom jak nejlíp dovedu.
  K tomu patří i instagram a s ním jak pracovní, tak tahle sdílecí stránka.
  Dokáže být v těchto chvílích i jakousi terapií.

  Vážim si Vaší podpory a toho, jak mi pomáháte. Vážím si Vás a děkuji.

  24. listopadu 2022 v 16:47, příspěvek archivován: 25. listopadu 2022 v 9:46

  Tragická událost prý herečku donutila se zamyslet a přehodnotit nejen dosavadní hodnoty, ale i celý život. Ten prý chce odteď začít žít úplně jinak. Oslovilo ji například spirituální vnímání světa.

  „Jsem zastánce toho, že vše se děje z nějakého důvodu. Nejtěžší asi bylo odpustit si, že jsem to nedokázala. Už se takhle snažím nepřemýšlet. Hodně jsem hledala útěchu a oporu ve spirituálním světě. Musela jsem se naučit něco o sobě? Měla jsem si sáhnout do těch největších hloubek, abych se v životě posunula dál? Možná,“ napsala Sára Affašová v dojemném statusu.

  Martin a Sára působili velmi zamilovaně.

  Herečka prý věří, že se jí syn do života nějakým způsobem vrátí. Než si to ale uvědomila, hlavou se jí honily velice černé myšlenky, jak naznačuje jedna z vět v rozsáhlém vyjádření.

  „Žít dál je potřeba, i když mi to Martin musel často připomínat,“ uvedla Sára.

  Právě v New Yorku dvojice aktuálně sbírá síly k tomu, aby se mohla vrátit zpět v plné síle do práce. Kromě toho se herečka zřejmě na Instagram vrací se vším všudy, protože i to je pro ni velkou psychickou vzpruhou.

  „Pomalu, ale jistě se vracíme k životu, práci, bez schovávání a strachů. Nebude to hned, nepřebolí to nikdy, ale pracuju na tom, jak nejlépe dovedu. K tomu patří i Instagram a s ním jak pracovní, tak tahle sdílecí stránka. Dokáže být v těchto chvílích i jakousi terapií,“ vysvětlila.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Rozsáhlé zotročování lidí v Česku. Gang vydělal na práci bezdomovců miliony

  Premium Na Ústecku roky mizeli bezdomovci a sociálně slabí žijící na ulici, jako by dostali „druhou šanci“. Končili v domě na...

  Janečkova zpověď: vězení, alkohol, život bez domova. A kam zmizel Maradonův dres?

  Premium Když ho konečně doženete, musíte zbystřit, jestli vás smysly neklamou. Jak může člověk, který se už patnáct let...

  Vydělali za covidu, nakupují nemovitosti. Pandemie zrodila nové milionáře

  Premium Zatímco většině podnikatelů v Česku způsobil covid ztráty, některým naopak poskytl životní příležitost ke zbohatnutí....

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Sobota 3. prosince 2022, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz