Čtvrtek 23. května 2024, svátek má Vladimír
 • Premium

  Získejte všechny články mimořádně
  jen za 49 Kč/3 měsíce

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Smutek v rodině Miroslava Donutila: Sára Affašová tragicky přišla o miminko

  Sára Affašová, Martin Donutil | foto: Instagram

  Těšila se na první miminko, nadšeně se s fanoušky dělila o těhotenské fotky a svou radost... A najednou přišel obrovský šok. Sára Affašová s manželem Martinem Donutilem, synem legendárního herce Miroslava Donutila, přišli o syna Matyáška. „Přišel na svět bez dušičky,“ uvedla ve smutném statusu.

  Do posledních dní se vše zdálo být v pořádku, až v noci ze 17. na 18. října Sára Affašová přestala cítit pohyby miminka. Následující den sice porodila přirozenou cestou, syn Matyášek ale už v tu chvíli nežil.

  Se smutnou zprávou seznámila fanoušky na Instagramu tři dny poté.

  „Tohle mělo být to nejšťastnější období našich životů. Místo toho přišel tvrdý pád do hluboké propasti, tak hluboké, že i když mám pocit, že už více na dně být nelze, za chvilku spadnu ještě hlouběji. Ze 17. na 18. v noci jsem přestala cítit pohyby miminka, přestalo mu tlouct srdíčko. Den před oficiálním termínem porodu, 18. října večer, jsem po vyvolávání nakonec přirozenou cestou porodila našeho přenádherného syna Matyáše Donutila, 3130 gramů, 50 centimetrů. Bez dušičky,“ uvedla Affašová.

  1/2

  Tohle mělo být to nejšťastnější období našich životů. Místo toho přišel tvrdej pád do hluboký propasti, tak hluboký, že i když mám pocit, že už víc na dně být nelze, za chvilku spadnu ještě hlouběji.
  Ze 17. na 18. v noci jsem přestala cítit pohyby miminka, přestalo mu tlouct srdíčko. Den před oficiálním termínem porodu, 18.10. večer, jsem po vyvolávání nakonec přirozenou cestou porodila našeho přenádhernýho syna Matyáše Donutila, 3130g, 50cm.
  Bez dušičky.
  Matyáš byl do poslední chvíle naprosto zdravej. Nikdo neví, co se mohlo stát.
  Fyzická bolest porodu je naprosto zanedbatelná…pořád si představuju, jak krásný asi musí bejt po tý bolesti dostat za odměnu Vaši lásku na prsa, do náruče, vidět, že to všechno stálo za to, cítit to propojení. Cítit Vaše děťátko. Tohle já jsem nezažila…jen bolest - hlavně tu duševní.
  Pociťuju tak silnou, palčivou a drásající bolest každou vteřinu svý existence, každý nadechnutí, že bych nikdy v životě tohle nepřála zažít ani tomu nejhoršímu člověku na světě.
  Mám pocit, že něco ve mě zemřelo a s tím naším miminkem odešel i kus mě.
  Nejhorší je se probudit a zjistit, že to nebyl jen zlej sen, že v tom světe prostě musíte dál fungovat.
  Stroj času neexistuje, vymazání paměti taky ne. Proč?
  Nebýt Martina, mojí životní lásky, největší opory a nejsilnějšího chlapa pod sluncem, nevím, zda bych to kdy dokázala zvládnout. Od začátku stál po
  mym boku, držel mě v náruči, držel mě za ruku, miloval mě, miloval nás, dodával mi sílu a odvahu to všechno zvládnout.
  Vždycky jsem si o sobě myslela, že jsem celkem silná ženská, ale bez něj bych už žít nedokázala. Miluju ho, je pro mě celej můj svět a teď obzvlášť.
  Matyášek bude v našich srdcích už do smrti, bude pořád s náma, je a bude pořád stejně milovanej, pak se potkáme a budeme mu těma nejlepšíma rodičema.
  Mezitim nad náma bude držet ochrannou ruku, jako náš Andělíček.
  Jsou věci mezi nebem a zemí, co člověk asi nedokáže ovlivnit, jakkoliv nespravedlivý a bolavý to je.
  Pořád si říkám PROČ? a všechno proč prostě stejně nikam nevede.

  21. října 2022 v 19:02, příspěvek archivován: 21. října 2022 v 20:27

  „Matyáš byl do poslední chvíle naprosto zdravý. Nikdo neví, co se mohlo stát,“ dodala zdrceně.

  Na dalších řádcích promluvila o tom, jak složité období teď s partnerem prožívají. A že jsou si navzájem oporou.

  „Mám pocit, že něco ve mně zemřelo a s tím naším miminkem odešel i kus mě. Nejhorší je se probudit a zjistit, že to nebyl jen zlý sen, že v tom světě musíte dál fungovat. Nebýt Martina, mojí životní lásky, největší opory a nejsilnějšího chlapa pod sluncem, nevím, zda bych to kdy dokázala zvládnout. Od začátku stál po mém boku, držel mě v náruči, držel mě za ruku, miloval mě, miloval nás, dodával mi sílu a odvahu to všechno zvládnout,“ uvedla Sára.

  Společně se teď hodlají s těžkou situací vyrovnat, ačkoliv na syna nikdy nezapomenou.

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 20:10 sobota 18. února 2023. Anketa je uzavřena.

  • Tvl
   175
  • Cože
   25
  • Trapas
   24
  • Haha
   22
  • Super
   17
  • Sladký
   10