Neděle 5. května 2024, svátek má Klaudie

  • Zprávy
  • Celebrity
  • Jen pro muže
  • Sport
  • Video
  • Podcasty
  • Antiyoutuber
  • jít naiDNES.cz

    Sam Smith si image stavějí už jen na tom, s kým spí. Možná tím páchají více škody než užitku

    Sam Smith (30, používá zájmeno „oni“, a proto tak o nich budeme i psát) odjakživa spadali do kategorií zpěváků jako Ed Sheeran nebo Adele. Mluvil za ně především jejich talent, silné refrény a určitá pokora, jíž se v hudebním průmyslu vymykali a díky které s lidmi jejich hudba o to více rezonovala. Skoro by se dalo říct, že neměli zapotřebí šokovat megalomanskými show ve stylu zpěvaček Madonny či Miley Cyrus, jež si mohly do určité doby ve své kariéře o podobném respektu, který obklopoval právě Smithe, nechat zdát. Poté, co se Sam identifikovali jako nebinární, se ale začalo měnit i jejich image a teď to vypadá, že to, s kým spí a co za hrůzy si vezmou na sebe, je důležitější než jejich umění.

    Pamatujete si ještě na Sama Smithe, když vystupovali jako muž? Platil za uznávaného umělce, jehož definovala jeho silná a emotivní hudba s hutnými texty a písněmi zralými na všechny možné ceny.

    Od doby, co se Sam identifikovali jako nebinární, razantně změnili image. Přestože jejich muzika na kvalitě neztrácí a Smith získali i Grammy, je jejich hudba už úplně to poslední, co se k nim váže. Je čím dál tím očividnější, že se o nich hovoří hlavně v souvislosti s tím, kde a jak šokovali, co si vzali na sebe a kde se ztrapnili. I proto zůstává otázkou, zda to měli Sam Smith zapotřebí. Skoro by se dalo říct, že tím nikomu neprospějí. Na sítích proti nim protestují i zástupci LGBTQ+ komunity s tím, že na ně hází jen další bizarní stín. Jejich chování je spíše na škodu celé komunitě, která nemá potřebu na sílu šokovat, než něčím, co by se dalo brát vážně.

    Sam přitom patřili mezi jedny z nejuznávanějších umělců, kteří rozhodně měli hlas, jenž mohl ovlivnit davy. Těžko říct, nakolik svojí milované komunitě pomohou poté, co předvádějí teď. Vypadá to, že se Smith proměnili spíše ve vlastní karikaturu a více než na umění strhávají pozornost na to, s kým spí.

    Na letošních Grammy vystoupili s čertovskými oušky ve stylu satanistického rituálu, jímž se nezavděčili věřícímu publiku. Cenu převzali s Kim Petras, která je první transženou, jež vyhrála. Sami translidé se ale pozastavovali nad tím, proč během své děkovné řeči Kim Petras nevyužila oslavný moment lépe a opět po celou dobu řeči upozorňovala na svou sexualitu.

    Sam Smith

    Smith také nedávno vypustili do éteru kontroverzní videoklip k písničce I’m Not Here to Make Friends, ve kterém tančí v pokleku s nohama roztaženýma od sebe. Na sobě mají tanga a korzet, jenž končí pod prsy.

    Nový videoklip Sama Smitha.

    Ta kryjí přelepky bradavek a během obscénních pohybů, které nejsou nic jiného než nechutné, si nechávají stříkat do pusy a na obličej tekutinu, která spíše než sperma připomíná moč. A fanoušci si logicky myslí, že by video nemělo být přístupné dětem.

    Plno gayů, a dokonce i žen, argumentuje navíc s tím, že je video urážlivé. Být provokativní je pro umělce do jisté míry zdravé a žádoucí, být vulgární může poškodit jak značku vaši a jak vás lidé vidí, tak i komunitu, kterou reprezentujete.

    Na vyhlášení BRIT Awards Smith dorazili v latexovém outfitu z dílny Valentino. Jenže i fanoušci na sociálních sítích si z nich kvůli kostýmu začali dělat legraci a zasadili jim tak pomyslný poslední hřebíček do rakve.

    „Tady jsou někdo očividně hladoví. Po slávě,“ smáli se s tím, že jejich touha vybočit z davu se už lidem začíná zajídat. „Takhle to vypadá, když si pšouknete v BDSM salonu,“ směje se další.

    Sam Smith na BRIT Awards.
    Sam Smith na BRIT Awards.

    „Někdo na nás na ulici plivl,“ podivují se přitom Sam Smith v jednom z rozhovorů s tím, že se nenávist proti nim v poslední době stupňuje. Možná si Sam Smith neuvědomují, že to, jak se prezentují, není až tak odvaha, ale spíše zbytečná provokace. A nejedná se jen o jejich outfity a nechutnosti. Sam Smith se dočkali hněvu i za své hloupé řeči během covidového lockdownu, kdy plakali ve svém zlatém paláci obklopeni luxusem, že nesmějí na večírek.

    Jejich hořekování se stalo náplní do ostrých per známých britských novinářů a Sam Smith ztratili na sympatiích veřejnosti, snad jako by jejich skvělá hudba skoro už neexistovala. Jenže čí to je vina?

    Fotogalerie

    Ohodnoťte článek
    Hlasování skončilo

    Čtenáři hlasovali do 18:30 úterý 13. června 2023. Anketa je uzavřena.

    • Trapas
      47
    • Super
      23
    • Haha
      15
    • Tvl
      13
    • Sladký
      7
    • Cože
      4