jít naiDNES.cz

Tajný agent Bond by zbledl závistí: Tofi s krycím jménem Igas vydělal balík!

Sagvan Tofi (53) měl dlouho pověst barového povaleče, který miluje drahá auta, krásné ženy, zapomíná platit složenky a nikdo neví, čím se vlastně živí. Už v té době ale vydělával balík peněz díky reklamám, kvůli kterým si dokonce vymyslel novou identitu a pseudonym!

„Kamarád měl reklamní agenturu a mluvil se mnou o tendru na tři reklamy za hodně peněz. Rozleželo se mi to v hlavě a druhý den jsem mu zavolal, že mám nějaký nápad. On tím byl nadšený, jenže jsem to musel sepsat a připojit taky svoje CV,“ zavzpomínal Sagvan Tofi v pořadu Telebrity.

„Nemohl jsem napsat Sagvan Tofi, barový povaleč, protože šlo přece jenom o velký prachy a moje jméno by tam asi moc nezazářilo. Tak jsem si vymyslel Bernarda Igase, což je Sagi pozpátku. Španělský básník a scenárista, dvaašedesát let, žijící ve Francii,“ překvapil. A tu reklamu pro Benzinu nakonec získal! Paradoxem bylo, že její tehdejší šéf ho neměl příliš v lásce.

Bordelář si konečně uklidil

Kromě toho točil i videoklipy a psal k nim scénáře, třeba Jankovi Ledeckému k jeho hitům Ryba rybě nebo Sliby se maj plnit o Vánocích. „Hodně mě to bavilo, ale bylo to dost vyčerpávající, navíc finančně dost náročné,“ poznamenal Sagvan.

„Před lety přišla i nabídka na natáčení Kamaráda do deště 3, ale to jsme odmítli. V té době se nám zdálo, že by to bylo tlačení na pilu. Lukáš Vaculík mě kolikrát podržel. Je to jeden z nejlepších lidí, který jsem kdy potkal,“ říká Tofi s tím, že to možná vypadá, že je s každým hned kamarád, ale opak je pravdou.

„Když mi někdo nesedí, tak se seberu a jdu pryč. Nikdy ale nesoudím podle prvního dojmu. Člověka musíš víc poznat a pak se můžete přátelit,“ svěřil moderátorce Markétě Křivánkové v pořadu Telebrity.

Pochlubil se také tím, že konečně dal do pořádku svoje osobní finance. „Jsem bordelář. Ani jsem nevěděl, co se kdy platí. Naštěstí jsem našel svý druhý já, který se mi o všechno stará, s Jájou tvoříme skvělý tým. Od té doby mám klid a ve všem pořádek,“ pochvaluje si úspěšný producent, který má plnou hlavu nových projektů.

„S Dětmi ráje jedeme zase další turné, celkem 27 vystoupení. Chodí na nás malé děti, mladí, žádný zatuchlý muzikál. V hlavě mám tři scénáře, třeba Děti ráje 2, do toho za mnou chodí lidé a nabízejí své projekty a pak bych taky rád natočil film Děti ráje. A pak taky chystáme jednu bombu, o který nemůžu mluvit,“ usmívá se Tofi.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:27 5. listopadu 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  23
 • Trapas
  17
 • Tvl
  11
 • Cože
  9
 • Haha
  8
 • Sladký
  8
Komentáře