Herečka Sabina Králová o sebevraždě: Koupila jsem si lahev, syn mě pak našel v kaluži krve...

Sabina skončila v Bohnicích. | foto: CNC_Hykl, Machan, Pátek, Kundrát / CNC / Profimedia

Exmanželka herce Ondřeje Pavelky Sabina Králová se rozhodla promluvit o svých psychických problémech. A je to mnohem horší, než si mnozí mohli myslet. Psychické problémy někdejší hvězdy seriálu Ulice byly totiž tak závažné, že se loni po Vánocích pokusila o sebevraždu. V kaluži krve ji našel její syn Mikoláš!

Jak jsme vás již počátkem letošního roku informovali, bývalá herečka Národního divadla Sabina Králová skončila v Psychiatrické nemocnici Bohnice. Tam ji měly dostat deprese, které se u ní měly začít projevovat po jejím odchodu z divadla a návratu k původní profesi zdravotní sestřičky. Herečka nyní o svém stavu promluvila a zpověď je to opravdu otevřená. Čtvrtečnímu Magazínu Mladé fronty Dnes přiznala, že se do péče psychiatrů dostala, protože se pokusila o sebevraždu.

„Z nejhoršího jsem venku. Řekla bych, že teď probíhá období duševní hygieny. Člověk musí nést následky a já už jsem připravená je nést,“ svěřila se na začátku rozhovoru herečka.

Ta podle svých slov neunesla sebe, své okolí a vlastně celý svůj život. „Nahromadilo se to tak, že jsem se pokusila o sebevraždu. Nikdy by mě nenapadlo, že něco takového udělám. Bylo to pod vlivem alkoholu. Proto mě pak v Bohnicích dali na oddělení, kde se řeší psychiatrické záležitosti a závislosti zároveň,“ vysvětlila Králová, která nemá pro svůj čin žádné vysvětlení. Prý jen v tu chvíli byla sama sobě nepřítelem.

Její psychické problémy ale nezačaly teprve po jejím dobrovolném odchodu z Národního divadla, ve kterém strávila dvacet let svého kariérního života. Táhnou se podle jejích slov od narození syna Mikoláše, jehož má s hercem Ondřejem Pavelkou.

„Měla jsem je v takové formě, kterou malé dítě rozptylovalo. Dítě vás nakopne. Ale jak šlo spát, tak to bylo strašné. Jako rovnice: Dítě spí, tady to máš. Já třeba chodila celé noci jako lev v kleci v kuchyni tam a zpátky. K ránu to pominulo, fungovala jsem – a v noci to přišlo znovu. Totálně vyčerpávající,“ říká herečka.

Ta se ze dne na den rozhodla změnit celý svůj dosavadní život. Loni se rozhodla, že se vrátí ke své původní profesi zdravotní sestřičky, což podle ní byla osudová chyba.

„Najednou jsem chtěla změnu. Takové to: Tak já všem ukážu, že divadlo nepotřebuju. Jak jsem říkala, hloupé furiantství, které se mi hrubě vymstilo. Vydržela jsem půl roku a skončilo to sebevraždou. Nezvládla jsem to. Neunesla jsem tu práci, lidi kolem, pacienty. Byla jsem na dně fyzicky i psychicky,“ vysvětluje v upřímném rozhovoru pro Magazín Mladé fronty Dnes Králová, která dokonce popsala i osudný den.

„Bylo po Vánocích, zima, brzy tma. Kdykoliv byla tma, bylo to zlé. Vím, že jsem byla v práci. Cestou domů jsem si koupila alkohol. Ne že bych byla od rána v rauši, to proboha ne. Normálně jsem v práci fungovala. Ale šla jsem domů tak vyčerpaná, že jsem už nemohla ani mluvit. A pak jsem si něco koupila. A pak… já nevím. Jsem vlastně ráda, že si to dál nepamatuju, že mozek tu hrůzu vytěsnil. Zůstala mi jizva na ruce,“ popsala herečka.

V kaluži krve ji našel její syn. To alespoň z rozhovoru vyplývá. Na dotaz, kdo ji našel, totiž Králová odpověděla: „Já myslím, že si to domyslíte. Ublížila jsem člověku, kterého mám nade vše ráda.“

Fotogalerie


Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 6:20 21. prosince 2018. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  35
 • Super
  12
 • Haha
  12
 • Cože
  10
 • Trapas
  10
 • Sladký
  7
Komentáře