jít naiDNES.cz

Rvačka po premiéře filmu Lucie: Praštil mě sklenicí a bil mě do hlavy, tvrdí režisér

Jan Turek a David Sís se po premiéře snímku poprali. | foto: KVIFF

Příběh jedný rvačky má další dějství! Jan Turek (35), producent a kameraman dokumentárního snímku Lucie: Příběh jedný kapely, se po premiéře filmu porval s režisérem snímku Davidem Sísem (54). Ten poprvé od konfliktu učinil veřejné prohlášení.

Oba pánové se dostali do křížku v prominentním Becher’s Baru v Karlových Varech v době konání festivalu. Producent dokumentárního filmu o slavné kapele Lucie napadl Davida Síse, který se na tomto snímku také podílet.

Výpovědi obou mužů se výrazně rozcházejí.

Já jsem se neudržel a dal jsem mu políček na levou tvář. David se zakymácel, je to mnohem statnější chlap než já. Tu ránu mi vrátil. Já sem se pak ještě napřáhnul a v tu chvíli nás roztrhli,“ uvedl Jan Turek.

David Sís však popsal situaci zcela jinak: „Udeřil mě pravou rukou, ve které svíral prázdnou větší sklenici a rána dopadla přímo na levé ucho. Zapotácel jsem se a udeřil hlavou o sloup. Sklenice se naštěstí nerozbila, ale odlétla. Již z první rány jsem byl značně otřesený a pokoušel jsem se útočníka odstrčit. Ten ale přidal další dva údery pěstí přímo na mojí hlavu. V tu chvíli zasáhla ochranka baru a začala Jana Turka odtahovat, při tom mě ještě stačil kopnout do holeně,“ řekl primáckému TOP STARu.

Co bylo jádrem sporu?

K úspěšnému snímku o Lucii se hrdě hlásí režisér David Sís, nebyl to údajně on, kdo za celým projektem od začátku do konce stál.

Film dotáhl do úspěšného konce Jan Turek, poté co Sís měsíc před dokončením přestal komunikovat se štábem, nechal se zapírat a dokonce rozšiřoval, že snímku nevěří. Fakticky hrozilo, že se film nestihne dotočit, ale nakonec slavil na festivalu velký sukces.

Ten si najednou začal přívlastňovat Sís. Když v Becher’s Baru Jan Turek se štábem zapíjel zdar filmu, objevil se tam překvapivě Sís a došlo ke zmiňované rvačce.

Podle našich informací probíhá nyní vyjednávání o autorské smlouvě a honoráři. David Sís podal na Jana Turka trestní oznámení za ublížení na zdraví. Případ teď vyšetřuje policie.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 9:38 18. listopadu 2016. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  18
 • Trapas
  12
 • Super
  9
 • Cože
  9
 • Tvl
  9
 • Sladký
  8
Komentáře