Premium

Legenda českého jazzu Rudy Linka o BLM v Americe: Měli začít už dávno, taky bych demonstroval

2. června 2021
Ačkoliv dnes žije v Prachaticích, důchod by jazzový kytarista Rudy Linka (61) rád strávil v New Yorku. A neodrazují ho od jeho rozhodnutí ani BLM protesty, při nichž v posledních měsících docházelo k rabování a ničení majetku. Sám by ale zničené auto mít nechtěl.

Po smrti George Floyda, který zemřel během zatýkání policistou Derekem Chauvinem, začaly ve Spojených státech rozsáhlé demonstrace proti nepřiměřeným zákrokům ze strany policistů, které mnohdy končily smrtí zejména afroamerických občanů.

Protesty BLM (Black Lives Matter) často končily rabováním a ničením cizího majetku, ale ani to podle Rudyho Linky, jazzového kytaristy, není důvod zanevřít na život v Americe, přesněji v New Yorku, kde strávil značnou část svého života.

„V New Yorku je naše dcera a já vždycky nejdřív sázím na lidi. Není to o tom, kde chci být já, ale kde je moje rodina. A v New Yorku je moje dcera, takže si myslím, že důchod budu trávit tam,“ popisuje Linka, v Česku organizátor festivalu Bohemia JazzFest, jak to má s plány do budoucna.

Přečetli jste jen část článku. Pokračujte s
Akční nabídka první měsíc za 1 Kč, následně za 39 Kč měsíčně. Členství můžete kdykoliv zrušit a je bez závazků.
Již máte předplatné? Přihlaste se a čtěte dál.

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:30 čtvrtek 30. září 2021. Anketa je uzavřena.

  • 117
  • 10
  • 9
  • 5
  • 4
  • 2
Komentáře