Čtvrtek 20. června 2024, svátek má Květa
 • Premium

  Získejte všechny články
  jen za 89 Kč/měsíc

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Komentář: Proč lidi zajímá, co si o Brangelině myslí Jennifer Aniston? A proč se stala tváří jejich rozvodu?

  • Angelina Jolie a Brad Pitt jdou od sebe po dvanácti letech
  • Jolie žádá výhradní péči o šest dětí jen pro sebe
  • Brad Pitt jí vzkázal, že o potomky bude bojovat
  • Celkem nelogicky se ale hlavní tváří rozvodu stala jiná žena
  • Jennifer Aniston figuruje jako mediální obraz této kauzy
  • Deník New York Post na ní postavil titulku ohledně rozvodu
  • A umělci internetu se mohou přetrhnout s lepší reakcí Jennifer

  Nejslavnější trojúhelník Hollywoodu. | foto: koláž Expres.cz

  Mělo to být celé jen o dvou lidech, nakonec je to - zejména na sociálních sítích - o úplně cizím člověku, který s tím ani nemá co dělat. Vlastně jen trochu. Před dvanácti lety přebrala Angelina Jolie své sokyni Jennifer Aniston manžela Brada Pitta. A přestože v rozvodu Brangeliny by měla mít prsty francouzská herečka Marion Cotillard, veškerá pozornost se obrátila k té, která už na bolestný konec svého manželství dávno zapomněla. Hvězdou rozvodu Angeliny a Brada se stala Jennifer.

  Možná celý ten prvopočátek je v tom, že jedna vypadá nevinně a druhá jako mrcha.

  Lidé vždycky měli pocit, že musí stranit těm ubližovaným, slabším, lidštějším.

  A i když se Angelina Jolie (41) snaží, seč dovede - je velvyslankyní OSN, navštěvuje uprchlické tábory, radí Evropanům ohledně migrantů, pořádá konference o ženských právech a jezdí plakat k mohyle postavené na památku masakru do Srebrenice - sympatie veřejnosti a nyní už ani seriózního tisku si (možná právě proto) nikdy dvakrát nezískala.

  Angeliny měli už dost i v The Telegraphu, hlavně politickém britském deníku, který má společenské sekce jen okrajové. Jolie se dostala na jejich tzv. otvírák s titulkem: Angelina Jolie-Pitt by měla otevřít své dveře uprchlíkům - nebo sklapnout.

  Srebrenický masakr

  V 90. letech probíhala v tehdejší Jugoslávii občanská válka, město Srebrenica nyní patří státu Bosna a Hercegovina. V roce 1995 nařídil velitel srbské armády Ratko Mladić (73), jemuž se přezdívá Řezník od Srebrenice, masakr proti tamějším bosenským muslimům. Zabito bylo na osm tisíc lidí, většinou dospělí muži a chlapci do 15 let, mrtvoly byly naházeny Srby do hromadných hrobů, ženy byly znásilňovány vojáky. Soudní tribunál v Haagu pak masakr označil jako genocidu, případ proti Mladićovi měla na starosti švýcarská advokátka Carla de Ponte, tehdejší hlavní žalobkyně Mezinárodního trestního tribunálu pro bývalou Jugoslávii.

  Angelina Jolie v roce 2014 přijela do Srebrenice vzdát hold obětem k mohyle postavené na památku Srebrenického masakru, během něhož mluvila i o právech žen a o prevenci proti znásilňování, Její řeč se tehdy nesetkala s pochvalou hlavně místních pamětníků celé hrůzy, protože Jolie o masakru natočila jako režisérka film V zemi krve a medu, což byl románek mezi srbským vojákem a bosenskou muslimkou. Za snímek schytala mnoho kritik.

  To Jennifer Aniston (47) na uprchlíky kašle, na OSN, Srebrenici a ženská práva taky, žije si svůj poklidný život s manželem Justinem Therouxem a maximálně se rozčílí jen když se začne spekulovat o tom, že by měla nebo neměla být těhotná. Děti jsou totiž pro ni pořád citlivá věc. Ona žádné nemá, zato žena, která jí přebrala manžela, jich má šest.

  Superhrdinka? Tohle na nás nezkoušejte

  Podle všech zákonitostí by tedy měla všechny vítězné karty brát tmavovlasá, svého času nejkrásnější žena planety. Supermatka, supersexy žena, supermanželka, superzaměstnaná umělkyně, superochránkyně před vším zlem světa.

  Leč - neděje se tak.

  Pro obyčejné lidi, kteří si otvírají společenské rubriky, je Jolie navenek prostě až příliš dokonalá a je jim zatěžko uvěřit, že chápe i běžné problémy reality, natož že nějaké vůbec má. K tomu všemu se přidává fakt, že si vzala podle mnohých žen nejžádanějšího herce světa.

  Závist? Nikoliv. Jolie a Pitt utvořili tandem stejně jako Beckhamovi, ale s jedním rozdílem. Beckhamovi jsou vidět v médiích všude stejně, u dua Jolie-Pitt je plno jen Angeliny. Brad ustoupil do pozadí své supermanželce, která ho dokonce režíruje a obsazuje do svých filmů. Samčí konec hollywoodského playboye nastal s angažovaností jeho ženy a tohle celé se veřejnosti brzy omrzí.

  Svěží Jennifer kontra uštvaná Angelina

  K tomu všemu se superženství na Angelině podepsalo i vizuálně. Když začala Jolie s Pittem před dvanácti lety chodit, byla to nádherná a vzrušující žena, plná smíchu a sexappealu. Teď je z ní anorektická ztrhaná vosková figurína, vlasy má bez lesku, pohled jí vyhasl, přibyly kruhy pod očima, má věčně zamřelý výraz uštvané bytosti a naskočily jí neexistující roky.

  Angelina Jolie při návštěvě uprchlického tábora v Athénách v roce 2016. Kruhy pod očima, propadlé tváře, ztrápený výraz, kalný pohled. To je na čtyřicetiletou ženu příliš brzy.

  Angelině je teprve jednačtyřicet let, ale vypadá na padesát. Jennifer Aniston je čtyřicet sedm a vypadá na pětatřicet. Tohle všechno běžný konzument tisku vnímá, aniž by si to sám uvědomoval nebo nad tím hlouběji přemýšlel. V kontrastu s tím pak vidí na fotkách svěží a šťastnou, dalece postarší „Pittovu bývalku“, která od ní a od Brada dostala kudlou do zad během natáčení filmu Mr. & Mrs. Smith.

  Lásce neporučíš, to je prostě fakt. Jolie a Pitt se zamilovali a Jennifer to holt musela přijmout, ovšem pořád tady zbyla ta pachuť, že americkému zlatíčku a hrdince Přátel sebrala muže démonická žena-vamp.

  Zatímco tento podivný manželský trojúhelník se s tím už dávno srovnal, veřejnost ve skutečnosti nikdy. A že to tak opravdu je se prokázalo v posledních dnech, kdy světové online-servery (mně to dokonce přišlo jako tzv. breaking news v podobě zprávy na mobil od vyloženě zpravodajského serveru CNN - pozn. autorky) přinesly na titulkách, že Jolie požádala o rozvod.

  Ta dokonalá titulka od deníku New York Post

  V dnešních dobách internetu a sociálních sítí byly reakce okamžité, ale všechny se z valné části shodovaly v jednom - nikoho vlastně nezajímalo, co skutečně za rozvodem stojí, zda opravdu nevěra Brada Pitta s francouzskou kráskou Marion Cotillard, s níž Pitt natáčí nový film, ale jak na tuto zprávu bude reagovat Jennifer Aniston.

  Internetoví vtipálci se předháněli ve výrobě koláží a gifů, které se točily kolem blonďaté herečky, jeden americký deník zašel ještě dál.

  Deník New York Post přišel s geniální titulkou. Je bezhlesá, jen nahoře visí nápis Brangelina a dvě data. Tak, jak se to tradičně píše u úmrtí osobnosti.

  Druhý den po oficiálním oznámení rozvodu vydal deník New York Post obálku, na níž je rozřehtaná Aniston a není k tomu vůbec žádný titulek. Jen nahoře je malým písmem napsáno Brangelina 2004 - 2016. Tedy obálka, která se v médiích obvykle dělá jen v případě úmrtí slavné osobnosti.

  Já osobně vsadím všechny svoje boty, že jen co se zpráva o rozvodu dostala na veřejnost, tak Jennifeřin mobil nepřestal zvonit. Co říká odkopnutá exmanželka na to, že vztah dvou dokonalých lidí po dvou letech manželství nevyšel?

  Aniston se údajně vyjádřit měla, a to magazínu US Weekly. „To je karma pro tebe,“ zní její lakonické prohlášení směrem k Angelině a tím to pro ni - co se médií týče - skončilo. Ne tak pro ty, kteří se rozvodem superpáru baví na internetu po svém.

  Možná je to obyčejná přirozená lidská škodolibost, že ani dokonalým lidem nevychází životy právě dokonale. Možná je to nyní tak moderní víra v karmu, tedy že se vám vrátí vše, co jste kdy způsobili, možná je to potřeba stranit vždy těm, kterým bylo kdy ublíženo, možná je to černý humor, možná je to posměch nad tím, že se z Brada Pitta stal manželčin doplněk, možná že už prostě mají Angeliny tak nějak dost.

  Ne vždy vyhraje ten výraznější, angažovanější, schopnější nebo dravější. Někdy prostě stačí jen stát stranou, tiše si dělat věci po svém, nepředvádět se a mile se usmívat na fotografy. Lidé milují přirozenost, milují někoho, s kým by se mohli ztotožnit, milují ty, jimž osud nedopřeje, stejně jako se to stává jim samotným.

  Karma, bitch! Všichni ji chceme

  Angelina má zdánlivě všechno, Jennifer toho v životě ještě pořád chybí hodně, přesto díky své sokyni v lásce vyhrála bezplatnou reklamní kampaň sama na sebe. Tváří rozvodu dokonalého páru se stala žena, která s ním už dvanáct let nemá nic společného.

  Šoubyznys je vskutku neuvěřitelný a záhadný vesmír sám o sobě. Vaše chvíle může přijít v ten moment, kdy už o to v roli komparsu ani nestojíte, zatímco hlavní hrdinové přestanou obecenstvo zajímat.

  Stačí k tomu jen vrtkavá náklonnost těch, kdo ve skutečnosti zpoza rohu utvářejí mediální nálady - tedy čtenářů. My všichni potřebujeme věřit ve spravedlnost, v naději a v dobrý konec, v zadostiučinění.

  A když se to neděje nám, jsme rádi, že se trestu a nápravy osudu dostane jiným. Aspoň pro ten mlhavý pocit, že ta zatracená karma vážně funguje.

  Funguje.

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 1:58 pátek 20. ledna 2017. Anketa je uzavřena.

  • Super
   100
  • Tvl
   30
  • Trapas
   23
  • Cože
   22
  • Sladký
   21
  • Haha
   20

  Soukupa naštval Novotný z Oktagonu, který útočí na Clash!