Vojtek drží suchý únor a mudruje o alkoholu: Kdo další se k němu přidal?

7. února 2021
I když Česko a mnoho dalších zemí teď řeší úplně jinou pandemii, Roman Vojtek (48) vytáhl do boje proti nadměrné spotřebě alkoholu. Připojil se proto k výzvě, která hlásá únor bez jediné kapky alkoholu. A vy byste to podle něj měli taky zkusit! Už kvůli alarmujícím datům, která herec a moderátor tasil.

„Po roce opět suchý únor. Dovolte mi jen tři čísla. Myslím, že budou mluvit za vše. Čech průměrňák vysaje ročně 14,4 litru čistého lihu. What?“ podivuje se Roman Vojtek, který by se podle jeho názvosloví dal označit za ukázkového klaďase, částečně však supluje i Wikipedii.

„Společenské náklady nadměrného pití se odhadují na 56 miliard ročně. WTF? Tomu říkám pandemie,“ zvolal herec, který teď hlásá heslo Alkohol ne, raději knihu! 

„A do třetice: Za hranicí rizikového pití se u nás pohybuje cca jeden milion lidí. No comment. Taky proto opět podporuju a celé naší společnosti držím střízlivé palce,“ doplnil Vojtek, který si pro únor upravil známé heslo a jede ve stylu In sucho veritas.

Nutno říct, že ve svých kamarádech a kolezích našel pár spřízněných duší. „Taky suším,“ přidala se Leona Machálková.

„My taky sušíme,“ přišel se svou suchou troškou do mlýna Janis Sidovský s tím, že v únoru nepije ani jeho partner, zpěvák Pavel Vítek.

Našli se však i tací, kteří bez vytáček přiznali, že je suchý únor nad jejich síly. „Já ti nevím, Romane. Suchý únor na Valašsku? Asi to nedám,“ vyjádřil nad výzvou pochyby jeden z Vojtkových sledujících.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 21:47 pondělí 7. června 2021. Anketa je uzavřena.

  • 24
  • 17
  • 13
  • 9
  • 8
  • 8
Komentáře