jít naiDNES.cz

Borhyová s Korantengem neumí bavit lidi, tvrdí Roman Šmucler

Roman Šmucler promluvil i o známé moderátorské dvojici. | foto: Tilen Vajt/Profimedia.cz

Bývalá hvězda televize Nova, která byla u prvního vysílání, Roman Šmucler (49) sice už „kope za jiný tým“, ale rád vzpomíná na to, kdy se pokoušeli rozjet obrovský projekt, který neměl obdoby. Jak vzpomíná na svůj kultovní pořad Tabu? Jaký má názor na dnešní moderátory v čele s Lucií Borhyovou (49)? Expresu to prezident stomatologické komory řekl pěkně na rovinu.

Sám se na Novu dostal z České televize, kde pracoval. Romana Šmuclera lákalo být u zrodu něčeho nevídaného, co u nás nemělo obdoby, stál u zrodu první české celoplošné komerční televize, která teď slaví 25 let.

„Pozvali mě k tomu projektu, protože se divně rozjížděl, tak jsem jim měl pomoct. Byl jsem nadšený, jako všichni tam, stála před námi obrovská výzva, kterou jsme chtěli zdolat. Jen jsem se dost zapotil a byl bezradný, když po mně chtěli vymyslet pořad, který by byl naprosto odlišný,“ rozpovídal se lékař pro Expres.

„Jelikož jsem v minulosti na Českém rozhlase dělal pořad, kdy odlišní lidé volali do živého vysílání a mohli nám povyprávět o tom, čím vlastně trpí, jak se odlišují od davu. A vtom mě napadlo, že by se to mohlo převést do televize. Prostě anonymní zpověď, takhle vznikla ta známá budka,“ usmíval se Šmucler.

Ten si dodnes pamatuje lidi, kteří tam vystupovali, s jakými problémy přišli. Nikoho nechtěl odsuzovat, i když ty jedince většina lidí už dávno odepsala, on byl ale jiný.

„Bylo to proto, že jsem lékař. Nebyl jsem moderátor, který by se před těmi lidmi rozklepal, ale já to bral i z lékařského hlediska, takže mě to opravdu nešokovalo. Ani žádné úchylky. Chtěl jsem, abychom lidem ten problém otevřeli a snažili se k němu bez odsuzování přiblížit,“ pokračoval.

Pořad Tabu se vysílal dlouhých sedm let a měl vysokou sledovanost. „Na to, že se to vysílalo v noci, tak to mělo stejná čísla jako pořady v hlavním vysílacím čase. O tom si teď už všichni v televizích mohou nechat jen zdát. V té době celkově ta čísla sledovanosti byla úplně někde jinde,“ řekl Roman Šmucler.

Ten také promluvil o trendu dávat na moderátorská místa ve zpravodajství modelky, bývalé sportovce či prsaté sexbomby. Sice nad nimi neohrnuje nos, ale za moderátory je nepovažuje. A to včetně hlavní tváře Novy Lucie Borhyové.

„Neříkám, že to modelky dělají špatně, ale je to něco jiného, než když si sednete a hodinu bavíte lidi. I ve světě televize sází na lidi, kteří nejsou moderátoři. Třeba Borhyová s Korantengem jsou naprosto skvělí, vynikající, úspěšní, už mají dlouhé zkušenosti moderovat celý večer, ale nejsou to lidi do ‚late night‘, prostě nejsou schopni si sednout a bavit lidi,“ řekl svůj názor bývalý moderátor Novy.

Sice sám rád vzpomíná na ty časy, kdy tam moderoval také, ale teď je rád, že je zpět v České televizi, kde začínal. Netlačí ho do toho, aby jeho pořady měly co nejvíce dílů, vybírá si, a když zrovna nemá práci, nehroutí se.

„Já mám tu výhodu, že mě živí něco jiného, jsem lékař, ale chápu, že moderátoři, kteří se živí jen tím, musí brát každý kšeft. To se mě ale netýká,“ uzavřel s nadhledem Šmucler.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 21:36 10. června 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  45
 • Trapas
  22
 • Haha
  12
 • Tvl
  11
 • Sladký
  10
 • Cože
  8
Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Jak skončila Vémolova pohádka o lvech. Végha přitom zatracoval

V rozlehlé O2 areně vypadal tak malý, když se v kleci bezvládně zhroutil k zemi. V tu chvíli se z Karlose Vémoly jindy...

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat