Bývalý desetibojař Šebrle běží o život: Začátečníkům radí indiánský běh

3. května 2019
I když vrcholový sport Roman Šebrle (44) pověsil na hřebík už před lety, pohybu zůstává věrný. Už 11. května změří síly s dalšími slavnými tvářemi v pražské Stromovce, kde s ním může změřit síly každý. Pro ty, kdo s během teprve začínají, pak má pár cenných rad, díky nimž s během neskončí hned po první hodině.

„Každý den běhám pět až šest kilometrů, občas si zaběhám i delší tratě, teď mě čeká ve Stromovce krásná zajímavá trať na inSPORTline Prima Run a pak docela náročná trať půlmaratonu, takže trénuju, běhám každý den. Baví mě to, čistí mi to hlavu, dělá mi to radost,“ rozzářil se Roman Šebrle.

„Výhoda atletiky je, že počasí vás nemusí odradit. Je to sice nepříjemné, ale běhám i v dešti nebo v létě hodně brzy ráno nebo pozdě večer, v horkém počasí se běžcům také neběhá moc příjemně,“ říká moderátor zpráv FTV Prima.

Co by poradil takzvaným věčným začátečníkům? „Když se člověk rozhodne začít běhat, měl by běhat a pak by to měl různě skládat. Jednou si dát dlouhý běh, jednou kratší. Nebo střídat rychlost. Je dobré to skloubit i s posilovnou, zpevnit břicho, záda, nohy,“ radí Šebrle.

Prima Run se poběží v sobotu 11. května ve Stromovce, startuje v pravé poledne. Kdo by chtěl zkusit změřit své síly s Romanem Šebrlem, Petrem Vágnerem a dalšími známými tvářemi, má tu možnost.

Musí však počítat s tím, že moderátor bude silný soupeř, protože ani po letech neztrácí formu a zapálení pro hru.

Fotogalerie

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:29 sobota 31. srpna 2019. Anketa je uzavřena.

  • 15
  • 14
  • 13
  • 13
  • 13
  • 13
Komentáře