Středa 28. února 2024, svátek má Lumír

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Kdy začalo závažné duševní onemocnění Romana Ondráčka? Do kolegů se pouští už déle

  Roman Ondráček (57) se postaral o pořádný skandál, na křtu nové desky Michala Davida (63) zaútočil na muzikantovu ženu Marcelu a následně vyplynulo na povrch, že de jeho manželky za jeho chováním stojí psychické problémy. Není to však poprvé, co se Ondráček dostal zbytečně do křížku.

  Moderátor a bývalý člen skupiny Těžkej Pokondr Roman Ondráček (57) se v pondělí zúčastnil křtu nového alba jeho dlouholetého kamaráda Michala Davida (63). Neodhadl však situaci a během večírku pronesl dlouhý proslov, ve kterém se obul do rozhlasových stanic, které prý nehrají Michala Davida tak často nebo vůbec, jak by měly.

  Reakce publika ale nebyla vřelá a to vedlo k potyčce se zpěvákovu ženou Marcelou, které věnoval i několik nadávek. „Bylo to fakt trapné, že ho chtěli umlčet, on ale nechtěl za žádnou cenu slézt z pódia. Pak jsme spolu zazpívali Rakeťáky, jak bylo v plánu, a když bylo konečně po všem, moje žena mu něco peprného řeka. On se rozmáchl, že jí dá pěstí. Tak ho okamžitě vyvedli,“ kroutil hlavou Michal David.

  Za zmiňovaným skandálem údajně stojí psychické problémy, se kterými se má Roman potýkat. Psychické problémy se u něho nejspíše začaly projevovat už v roce 2020, v době co oznámil konec hudebního uskupení Těžkej Pokondr. Tehdy se pro změnu pustil do jeho kolegy Miloše Pokorného.

  „Miloš není můj kamarád. Jen můj vynikající profi pracovní parťák. Jednou to přeteklo přes lajnu a já jsem řekl: Miloši, ty jsi nikdy nepřišel s jedinou písničkou. Celé jsem to táhnul já, Fanánek, Vítek Rotter, Xindl X a Ondra Hejma. Řekni mi popravdě, do kdy chceš dělat Pokondry?“ řekl Expresu Ondráček v lednu roku 2020.

  „Ptal jsem se ho, kdy s tím chce skončit, že já to taky nechci dělat navždy, a řekl jsem mu, aby taky konečně přišel s nějakým nápadem na písničku. Miloš si za mě, za nás, nestoupl ani během našeho odchodu z Frekvence 1 a nejraději by tam zůstal,“ zakončil Ondráček, který podle svých slov dlouhodobě necítil, že mu jeho parťák kryje záda.

  Poté se Ondráček oznámil konec Těžkého Pokondra, tak si začal vyřizovat účty s dalšími členy českého showbyznysu. Na svém facebookovém profilu se například tehdy pustil do Leoše Mareše, Libora Boučka a Martina Veselovského. Zapříčiněno to bylo tím, že píseň Schíza, kterou tu dobu vydal a která se věnovala kauze kolem údajného únosu Andreje Babiše mladšího, se neobjevila na YouTube kanálu hudebního vydavatelství Supraphon, které hudbu kapely distribuuje.

  Ondráček nejdříve kritizoval vedení vydavatelství a pak se zaměřil na svoje další kolegy jako například na Leoše Mereše.

  „ Leoše jsme vytáhli z Berouna my, vedení rádia ho chtělo druhý den vyhodit. Já s Milošem jsme se za něj postavili a přimluvili se za něj. Dneska mu jde jenom o prachy, o Instagram a o to, aby prodal lístky za miliony,“ rozepsal se.

  Během svých výstupů na sociální síti nešetřil více lidí, ale nejvíce se Pokondři dostali do řečí právě během své hádky s hudebním vydavatelstvím, kdy se duo začalo potápět a rozpadat a Ondráček si nadělal zbytečně zlou krev s mnoha lidmi kolem. Přesto ale na něj jeho přátelé ze showbysnysu nezanevřeli, jak bylo vidno právě z pozvánky na křest alba Michala Davida, jehož největším „proviněním“ mělo být, že ve svém programu a na své akci neměl místo pro hudební vystoupení Romana Ondráčka.

  Ten poté, co byl ze křtu vyveden, sdílel během dvanáctiminutového monologu směsici konspiračních teorií a obvinění všech kolem, včetně nás jako národa. Jeho manželka se poté manželům Davidovým za jeho chování omluvila, vysvětlila jim, co se asi mohlo pokazit a dodala, že za tuto náročnou situaci může závažné duševní onemocnění.

  Fotogalerie

  Vybrali jsme pro vás

  VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

  Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

  Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

  Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

  Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

  Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...