jít naiDNES.cz

Takhle Roberta Zárubu neznáte! Známý sporťák ukázal, co skrývá po sakem

Robert Záruba ukázal, co skrývá pod košilí. | foto: Koláž Expresu

Komentátor České televize Robert Záruba (51) patří k nejuznávanějším hokejovým expertům v zemi. Brusle a led teď na chvíli vyměnil za kopačky a trávník a zahrál si charitativní fotbalový mač. Přihlížejícím fanouškům kromě míčových kouzel ukázal také bílé skvrny na nohou a rukou, které během přímých přenosů skrývá pod oblekem.

Hokejový komentátor Robert Záruba nastoupil v dresu Real Top Praha a v jednom týmu se tak potkal s několika dalšími známými osobnostmi. Například se zpěvákem a hercem Vojtou Dykem (34) či hokejovým útočníkem Jakubem Voráčkem (29).

Zápas se uskutečnil ve Vacově v jižních Čechách a diváci měli možnost kromě deseti branek na vlastní oči spatřit i bílé skvrny, které „zdobí“ Zárubovy nohy a ruce.

Známý sporťák totiž už od dětství bojuje s nevyléčitelnou kožní chorobou, která se jmenuje vitiligo a projevuje se výpadky pigmentu.

Bílé skvrny mu pokrývají ruce i nohy.

Bílé skvrny mu pokrývají ruce i nohy.

Záruba ale svou nemoc bere s humorem a není pro něj žádný problém pobíhat před lidmi v šortkách a triku.

„Některá místa se mi neopalují vůbec. Je to jinak neškodná nemoc vitiligo. Jsem prostě tak trochu dalmatin,“ vysvětlil před lety na Twitteru Záruba.

Záruba si ze své nemoci utahuje a říká, že je trochu dalmatin.

Záruba si ze své nemoci utahuje a říká, že je trochu dalmatin.

Pro mnoho diváků to ale možná byl trochu nezvyk. Většina z nich totiž Zárubu zná jen jako elegána v obleku a o jeho nemoci nemá ani tušení.

Na charitativním fotbalovém zápase si mohli diváci všimnout jeho nohou i rukou...

Na charitativním fotbalovém zápase si mohli diváci všimnout jeho nohou i rukou plných skvrn.

S nemocí, kterou Záruba od dětství trpí, v minulosti bojovalo a stále bojuje mnoho slavných osobností po celém světě.

Například zesnulý král popu Michael Jackson (†50), z českých celebrit herečka Lenka Krobotová (42). Britská modelka Winnie Harlow (25) z této nemoci udělala svou přednost a postavila na ní svou kariéru.

Fotogalerie

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

K jídlu suchý chleba, místo chráničů molitan. Zpověď Pastrňákovy mámy

Příběh jak z hollywoodského filmu. Marcela Ziembová je máma hokejové hvězdy světového formátu Davida Pastrňáka, kterému...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat