Pondělí 1. března 2021, svátek má Bedřich
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Vyhazov z divadla: Všichni kašlou na roušky, tvrdí mladý herec. Postavila se za něj Pazderková

  Mladý herec Richard Pekárek (26) uveřejnil na svém instagramovém profilu video, v němž vysvětluje, z jakých důvodů skončil v Divadle Broadway. „Byl jsem vyhozen, protože jsem vyjádřil svůj nesouhlas s tím, že nikdo zde nenosí roušky,“ tvrdí ve videu Pekárek, kterého podpořila i zkušenější kolegyně Iva Pazderková. Ta tvrdí, že z podobných důvodů skončila v Divadle Na Fidlovačce.

  „Dnes jsem byl odejit z Divadla Broadway,“ napsal na Instagramu Richard Pekárek, jenž se spolu s dalšími herci pilně učil scénář na muzikál Zdeňka Zelenky a Michala Davida Láska nebeská.

  Režisér Zdeněk Zelenka a skladatel Michal David zasedli do hlediště Divadal...

  Režisér Zdeněk Zelenka a skladatel Michal David zasedli do hlediště Divadla Broadway, aby z mnoha uchazečů vybrali vhodné adepty na role do připravovaného muzikálu Láska nebeská.

  „Byl jsem vyhozen, protože jsem vyjádřil svůj názor, poslal jsem e-mail producentovi, že nesouhlasím s tím, jak probíhají zkoušky, kde je pětatřicet lidí a nikdo z nich nemá roušku,“ říká ve videu Pekárek, podle něhož nenosí roušku ani ředitel divadla.

  „Jak je to možné v dnešní době? Myslím, že tato opatření by se měla dodržovat, není to legrace. To, jak se k tomu v divadle lidé staví a jakému nebezpečí se vystavují, je odraz toho, jak to tady bohužel pořád je. Navrhl jsem, ať se celý cast chodí testovat jednou týdně na antigenní testy, které jsou hrazeny pojišťovnou. Proč se zkouší teď, když je premiéra až 30. září?“ kroutí hlavou mladý herec, který věřil, že jeho slova najdou pochopení u producenta a majitele Divadla Broadway Oldřicha Lichtenberga.

  To se ale nestalo.

  „Bylo mi odpovězeno, že když nebudu chodit zkoušet, jsem vyhozen a moje role je přeobsazena, bez jakékoliv další diskuze. Z toho vychází, že člověk, který chtěl zůstat v bezpečí a zdravý, přišel o práci,“ dodává Pekárek.

  Richard Pekárek

  Richard Pekárek

  Broadway: Lže! Vyhodili jsme ho, protože nechodil na zkoušky

  Netrvalo dlouho a Divadlo Broadway se k celé situaci vyjádřilo. 

  „Osočování některých interpretů, kteří byli odejiti z připravovaného muzikálu Láska nebeská, jsou nepravdivá. Zkoušení divadelních představení je povoleno za stávajících předepsaných podmínek, které samozřejmě v Divadle Broadway dodržujeme. Přeobsazení jednotlivých interpretů bylo z důvodu jejich nepřítomnosti na zkouškách, a tudíž jejich nepřipravenosti,“ nechal se slyšet majitel divadla Oldřich Lichtenberg.

  Mladý herec Pekárek si ale stojí za svým.

  „Nezbývá mi než se ohradit. Odejití z projektu mi bylo odůvodněno mými obavami o bezpečnost práce, ze kterých neúčast na zkouškách plyne. Nikoli z důvodu mé nepřipravenosti na nich,“ napsal Pekárek na Instagramu.

  Richard Pekárek

  Richard Pekárek

  Podpořila ho i Pazderková: Ze stejných důvodů jsem skončila na Fidlovačce

  Herec a tanečník původem z Jihlavy se na sociální síti dočkal velké podpory od svých kolegů. 

  Jednou z jeho nejhlasitějších fanynek se stala herečka Iva Pazderková, která tvrdí, že ze stejných důvodů skončila v Divadle Na Fidlovačce.

  „Já i z těchto důvodů přestala dohrávat na Fidlovačce. A jediné, co mě mrzí, byl přístup blízkých dlouholetých kolegů a přátel, kteří – často pouze ze strachu o práci – se zachovali hloupě,“ tvrdí Pazderková.

  „I když je teď strašně těžká doba, zkoušet a pracovat s kolegy, kterým jsou všichni ostatní jedno, kteří nejsou schopni se chovat ohleduplně a nejsou schopni si uvědomit, že tak i prodlužují vlastní čas bez práce, nemá smysl,“ dodala známá herečka.

  Redakce Expres.cz kontaktovala herce Bořka Slezáčka, který má ve výše uvedeném muzikálu hrát. Ten žádné problémy kvůli nenošení roušek nezaznamenal.

  „Žádných třenic jsem si nevšiml. Respektujeme se navzájem. Dokonce ti, kteří mají obavy o zdraví, jsou ze zkoušek omluveni úplně,“ sdělil nám Slezáček.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Randění pod rouškou. Reportérka absolvovala sedm pokusů o seznámení

  Premium „Jestli si někoho nenajdeš, než ti bude třicet, nainstaluju ti seznamku,“ oznámila mi moje nejlepší kamarádka. Patřím...

  Zavřené nezavřené restaurace. Jak vypadá zapovězený společenský život?

  Premium Zaplněné stoly, skupinky lidí se sklenicemi vína a smích nesoucí se až na ulici. Nejde o výjev starý víc než rok, ale o...

  Mord v hospodě U Dvou koček. Zloději odnesli cigarety, víno a ruce oběti

  Premium Okolo pouličních lamp tančily roje vloček. Sníh propůjčil pražským ulicím něžný a romantický vzhled. Jen jediné...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pondělí 1. března 2021, svátek má Bedřich
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz