Neděle 28. února 2021, svátek má Lumír
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Krajčovi se digitální detox lehce zvrtnul. Legraci z něj má i manželka Karin

  Richard Krajčo si před několika dny vypnul telefon a rozhodl se do 1. února držet digitální detox. Kdo si myslel, že tak dlouho nebude mít o frontmanovi kapely Kryštof žádné informace, byl na omylu. Jeho žena Karin se toho chytla a z rozhodnutí svého muže udělala reality show. Jak moc ale jde Krajčovi věřit, že nepodvádí?

  Během epidemie koronaviru se z Richarda Krajča stal maniak sociálních sítí. Ačkoliv si do té doby své soukromí pečlivě střežil, jeho fanoušci byli najednou svědky mnoha často i nechutných věcí, a díky tomu paradoxně loni získali cenu Czech Social Awards jako nejinspirativnější osobnosti českých sociálních sítí.

  Krajčo se počátkem roku rozhodl pro sociální půst, a to do 1. února. Proto vyměnil svůj smartphone za tlačítkový telefon a vyrazil s manželkou Karin na vysněnou dovolenou. Kdo si myslel, že Richard o sobě dá vědět zase až v únoru, byl na omylu, Karin to vysílá online.

  „Ríša zápasí s tlačítkovým telefonem a zjišťuje, jak obtížné je vyskočit ze světa smartphonů. Už včera během cesty se ukázalo, jak nikdo nepočítá s tím, že byste ho neměli. Je úložištěm aplikací a dokumentů, a tak byl za exota, když měl všechno vytištěné. I tady v hotelu funguje vše na QR kódy, přes které se tu objednává i voda na pláži. Děti po něm chtějí na dálku schvalovat aplikace, z divadla volali, že by potřebovali nadiktovat volné termíny na podzim, a elektronický diář je samozřejmě nedostupný. Vyzvání mu celá řada telefonních čísel, která nemá uložená, a tak je nebere. Nic mu nejde odesílat přes wifi, a proto stojí každá SMS nesmysl. E-maily jsou pro něj nedostupné a paměť je v přístroji tak malá, že už teď ji má plnou. Zkrátka se svět dávno točí v rytmu chytrých telefonů, ale Ríša to statečně zvládá,“ napsala ke snímku, který Richard vyfotil, což přinejmenším znamená, že během focení smartphone do ruky vzal.

  Jako zdatná spisovatelka lpící na detailu ale nezapomněla Karin tento fakt osvětlit ve svém komentáři. „Jediné, v čem mi ochotně během svého digidetoxu vyhoví, je, že nám udělá na můj mobil společnou fotku, protože má delší ruku a jde mu to zkrátka lépe,“ dodala Krajčova žena, která tak zachránila situaci.

  Nutno říct, že kdyby se Krajčo nerozhodl pro detox, nejspíše by neměli z dovolené co postovat. I další jejich post, tedy pardon její, se týká onoho dobrovolného digidetoxu. Karin glosuje, co si asi tak může Richard sedící vedle Santy Clause přát. A samozřejmě je to chytrý telefon, aby mohl svou ženu pozvat na večeři, protože rezervaci musí učinit přes QR kód.

  Otázkou je, k čemu je Krajčovi tenhle detox, když jeho žena celý den nepustí svůj telefon z ruky. Zatímco jeho rozhodnutí nejde nic vytknout a alespoň o dovolené telefon vypíná čím dál víc lidí, je otázkou, proč Karin svého muže víc nepodporuje, místo toho, aby ho takto zbytečně pokoušela.

  Nechce se nám věřit, že Richard alespoň jednou nebo dvakrát za den nevezme do ruky její smartphone a nezkontroluje si sportovní výsledky nebo si nepřečte e-maily. Navíc když jeho ruka tam funguje jako selfie tyč. To pak veškerý detox postrádá smysl a lepší by bylo na rovinu přiznat, že jsou oba závislí na svých telefonech, a postovat videa než dělat inspirativní influencery.

  Vždyť cenu za nejvíce inspirativní lidi českých sociálních sítí získali právě díky videím, kde na sebe prdí, a ne kvůli inspirativnímu chování. Tak aby si to u poroty Czech Social Awards v roce 2021 nezkazili.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Dvaadvacet znaků, že s tímhle mužem vás místo pohádky čeká jen utrpení

  Premium Některé ženy jako by se zhlédly v popelce. Věří, že oříšky přinášejí prince. Jenže nakonec jsou z nich spíš veverky –...

  Inflace požírá uložené peníze. Kam s nimi, aby jich zmizelo co nejméně?

  Premium Naspořili jste 200 000 korun, uložili je na účet, těšili se na úroky a po roce zjistili, že jste zbohatli o celých 340...

  Biolog Zrzavý: Covid se postará, abychom umírali i na něco jiného než rakovinu

  Premium Podle amerického psychologa a genetika Roberta Plomina mají zděděné geny daleko větší význam při utváření naší...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Neděle 28. února 2021, svátek má Lumír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz