To je tedy příklad! Genzer se natáčí za volantem, expertům z toho padají vlasy

Je mu přes padesát let, přesto nemá rozum. Ačkoliv by jako otec dvou dětí měl jít příkladem, Richard Genzer se natáčel za jízdy v autě. A ještě se svým kouskem pochlubil na sociálních sítích!

Letos v červenci tomu budou dva roky, co se dvě kamarádky Nikola V. a Nikola B. vydaly z Mostu do Teplic. Do cíle ale již nedojely, jejich zběsilá jízda, kterou po celou dobu streamovaly na Facebooku, skončila u nedalekých Obrnic. Zatímco Nikola V. byla zraněná jenom lehce, její kamarádka, která vůz řídila, nepřežila.

Nejen kvůli této události začal boj proti užívání mobilních telefonů za volantem, což je sice na českých silnicích zakázáno od roku 2002, stále to ale patří mezi nejčastější dopravní přestupky.

Zářným příkladem je i Richard Genzer, který lehkovážný přístup českých řidičů předvedl doslova on-line. Kvůli několika lajkům na Instagramu natáčel svou jízdu v rychlém pruhu na dálnici cestou do Prostějova, a to zrovna ve chvíli, kdy předjížděl pomaleji jedoucí kamion. 

Nejvíc zarážející je, že ačkoliv video vidělo téměř sedm a půl tisíce lidí, neobjevil se u něj ani jeden kritický komentář. Právě tento nešvar nejvíc trápí dopravní experty. Je to dokonce tak aktuální téma, že se nově trest za používání telefonu za volantem zpřísní. Místo stávajících dvou bodů a pokuty tisíc korun na místě se bude přestupek trestat čtyřmi body a desetitisícovou pokutou.

Tak snad si Richard podobné kousky pro příště odpustí. Neriskuje totiž jenom svůj život, ale i životy kolemjedoucích řidičů.

Komentáře