Pondělí 26. září 2022, svátek má Andrea
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Miliardář Chlad: Konflikt s Ukrajinci na srazu aut! Dítě mi čmáralo na bugatti, táta po mně vyjel

  Richard Chlad si z automobilového srazu odvezl šokující zážitek. Děti si kreslily na jeho vzácný vůz Bugatti Chiron, rodičům to bylo jedno. | foto: Richard Chlad

  Pětadvacet let je nejen pravidelným návštěvníkem, ale také pořadatelem automobilových srazů. Jenže z víkendové akce v Blatné si miliardář a někdejší závodník Richard Chlad odvezl šokující zážitek. Poté, co se na jeho unikátním voze Bugatti Chiron usadil poprašek, se k němu seběhlo několik dětí, teenagerů i rodičů a jako smyslů zbavení začali po kapotě čmárat obrázky. Když jedno hocha odstrčil, vystartoval na Chlada jeho otec. „Já Ukrajincům desítky let dávám práci, stojí na nich moje firma. Ale to, co tam ten chlap vykřikoval, že oni jsou tady ti vystresovaní válkou a mohou si to dovolit, to je hnus a absolutní neúcta k hostitelské zemi,“ kroutí hlavou podnikatel.

  K fanouškům je Richard Chlad tradičně velmi otevřený a ochotný. Přestože má ve sbírce unikátní auta včetně aktuálně nejrychlejšího vozu Bugatti Chiron, často sporťáky vystavuje a nechává veřejnost, aby se jimi kochala osobně a z bezprostřední blízkosti.

  Jenže na víkendový sraz v Blatné známý byznysmen jen tak nezapomene.

  „Akce se strašně povedla, oproti očekávaným zhruba dvěma tisícům návštěvníků jich přišlo asi sedm a půl, možná osm tisíc. Ale takový ten můj volný přístup a bezmezná důvěra k návštěvníkům dostaly poměrně hodně na frak,“ popisuje sklesle pro Expres.cz.

  „Za těch pětadvacet let se samozřejmě stalo, že někdo položil ruku na auto, zkoušel se o něj opřít, často to byly holky, když se fotily na Instagram. V podstatě vždycky stačilo říct: Hele, nedělejte to, načež se ti lidé omluvili a odešli. Co se stalo tady, to bylo jako nějaká davová psychóza,“ nechápe Richard Chlad.

  Děti se Richardu Chladovi plazily po celém autě.

  Jak už naznačují fotografie, které nám Chlad poslal a zveřejnil je i na svém profilu, na auto sedl prach. A někteří mládežníci si z kapoty překrásného chironu udělali doslova omalovánky.

  „Všechna pěkná auta parkovala okolo zámecké cesty, jezdila po ní. Když přijely americké káry, v těch jsou často silné motory, takže nejenže to protúrovaly, ale také prohrábly, čímž se zvedl takový jemný písek, který tam je pro koňské kočáry. Nasedalo to na auta. První slečna na to udělala srdíčko, ta se ještě omluvila, nicméně pak už to auto nešlo uhlídat a každý idiot měl pocit, že se tam má vyřádit a nejlépe se u toho vyfotit,“ popisuje Chlad.

  Takto dopadla kapota luxusního vozu Bugatti Chiron.

  Auto nemohl hlídat nonstop, odbíhal totiž na pódium, kde si mimo jiné přebral cenu pro majitele nejhezčího auta.

  „Ti lidé byli jako kobylky. Dva kamarádi stáli u aut, odháněli je, ti lidé na ně byli sprostí a arogantní. Zejména šlo bohužel o občany ukrajinského původu, kteří na tu výstavu měli vstup zdarma,“ říká podnikatel.

  Takto dopadla kapota luxusního vozu Bugatti Chiron.

  Sám Richard Chlad se dokonce dostal do slovního konfliktu s otcem jednoho z nevychovaných dětí.

  „Když jsem jedno to ukrajinské dítě odstrčil, pustil se do mě jeho tatínek. Začal nám tam vysvětlovat, že oni jsou národ vystresovaný válkou a mohou si to dovolit a že máme být rádi, že za nás bojují a pokládají životy. To už mě chytil rapl a řekl jsem dotyčnému pánovi: Prosím vás, vy jste tady u nás na návštěvě, tak se podle toho chovejte, stejně jako se chovají vaši krajané, kteří už tu desetiletí s námi fungují a jsou úplně v pohodě,“ vypráví.

  Ze srazu zamířil Chlad rovnou do garáže, aby zjistil, zda na laku auta nedošlo k poškození. Přelakovat chiron v továrně Bugatti podle něj rozhodně není levná záležitost. Naštěstí se mu ale vyplatila investice do fólie, jíž si luxusní sporťák polepil, takže k poškození nedošlo.

  Takové štěstí bohužel neměl kamarád Richarda Chlada, který si na sraz přivezl nový vůz MC Laren Spider. Ochránit ho nestihl, ze srazu pak musel odjet dříve. Teď čeká na verdikt, jak vysoká bude způsobená škoda. Podle Chlada může jít o statisíce.

  Richard Chlad si z automobilového srazu odvezl šokující zážitek. Děti si kreslily na jeho vzácný vůz Bugatti Chiron, rodičům to bylo jedno.

  O šokujícím zážitku se Richard Chlad zmínil také na Instagramu. A byť jen v minimální míře, dočkal se i kritiky za slova o Ukrajincích, že by se u nás měli chovat slušně.

  Dokonce prý přišel i o dlouholetého kamaráda, který mu vzkázal, že je „proruský šváb“.

  „Já mám přitom spoustu Ukrajinců ve firmě, všemožně je podporuji. Je by nikdy nenapadlo se chovat takto arogantně, natož takhle hloupě argumentovat. Dělají pro mě desítky let, stojí mi na nich firma i domácnost,“ krčí rameny Richard Chlad.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

  Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

  Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

  Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

  Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

  Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pondělí 26. září 2022, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz