Rey Koranteng: Moje první vzpomínka na Novu a Borhyovou!

Rey Koranteng promluvil o rasismu i svojí kolegyni Lucii Borhyové. | foto: TV Nova

Stěží byste hledali člověka, který je pro televizi Nova více charakteristický než exotický zprávař Rey Koranteng. Jde o věc logickou, vždyť nepřehlédnutelný moderátor s ghanskými kořeny na Nově působí už od samého začátku jejího vysílání. Jak právě na svoje začátky vzpomíná Rey nyní, když Nova slaví 25 let? A setkal se někdy s problémy kvůli barvě pleti?

Jen málokdo si dovede představit, že by moderátor Rey Koranteng uváděl pořady na jiné stanici než na Nově. A to proto, že v jejích službách působí už dlouhých pětadvacet let. 

Zprvu ovšem zdaleka netvořil teď již legendární pár s Lucií Borhyovou v Televizních novinách, na tehdy začínající Nově ho totiž objevili jako talentovanou rosničku.

„Mou první vzpomínkou je den, v prosinci 1993, kdy už se dokončovala grafika relace Počasí. Hodně se zkoušelo a za běhu předělávalo a tehdy jsem odešel do práce v úterý a vrátil jsem se ve středu. Bylo to dobrovolné, nikdo nás nenutil, ale v nás bylo zvláštní nadšení, které nám nedovolovalo nechat věci ležet a jít spát,“ popisuje Koranteng v rozhovoru pro Blesk své začátky na Nově s tím, že si ho vedení dnes už nejsledovanější české televize všimlo, když zpracovával údaje o počasí pro společnost Meteopress.

Osvědčená dvojice Lucie Borhyová a Rey Koranteng v roce 2008

Osvědčená dvojice Lucie Borhyová a Rey Koranteng v roce 2008

Leckdo by čekal, že se Koranteng jako nepochybně nejznámější Čech s tmavou pletí musel v průběhu dosavadního života vyrovnávat s nejrůznějšími předsudky. Moderátor ovšem prozrazuje, že se s projevy rasismu naštěstí nesetkával a ani nesetkává.

„I když je jasné, že ne pro každého jsem byl ‚stravitelný‘. Ani dnes s tím ale nemám žádný vážnější problém,“ dodává na vysvětlenou.

Koranteng promluvil i o své půvabné kolegyni Lucii Borhyové, s níž tvoří nepochybně vůbec ten nejslavnější pár českého zpravodajství. Než je na Nově dali dohromady, vůbec se spolu prý neznali, netrvalo však dlouho a Rey s Lucií si padli do oka. Nyní jsou z nich nerozluční přátelé. 

„Dříve jsme se neznali, pamatuji si, že jsme se jednou dvakrát potkali na chodbě. Je s ní legrace a stáli jsme při sobě v těžkých chvílích. A asi mi to nebudete věřit, ale nevzpomínám si, že by mě někdy něčím vytočila,“ rozplývá se Rey nad Borhyovou.

Fotogalerie

Komentáře