jít naiDNES.cz

„Ať se vaří v pekle, cikánka,“ nadával Řepka Erbové. Zasáhne Romea a policie?

Tomáš Řepka neustále poukazuje na romský původ své druhé ženy. | foto: Koláž Expresu

„Ať se vaří v pekle, cikánka,“ říká Tomáš Řepka na audionahrávce, která v posledních dnech koluje internetem. Jelikož to nebylo poprvé, kdy takto rasisticky a xenofobně zaútočil na matku svého syna Markuse Vlaďku Erbovou, kontaktovali jsme Policii České republiky a sdružení Romea s dotazem, zda hodlají zasáhnout.

Když na Tomáše Řepku slávističtí fanoušci svého času pořvávali „Řepka m*dá cikánky“, byl to právě slavný „čutálista“, kdo se Vlaďky Erbové zastával. Kdyby se mu tehdy posměváčci dostali pod ruku, nejspíš by na setkání s ním nikdy nezapomněli. Rok se s rokem sešel a Tomáš Řepka se stále častěji snižuje na jejich úroveň.

Nejenže se před časem pro Expres vyjádřil, že nejvíc lituje, že má dítě s někým, kdo nezapře svůj romský původ, a propaguje trička, kde jsou vyobrazeni hajlující sparťané z období druhé světové války, nadále pokračuje v rasistických urážkách své exmanželky.

To je zřejmé i ze záznamu, který koluje internetem. Kromě toho, že kohosi navádí k tomu, aby matce jeho syna Markuse psal na sociálních sítích urážející zprávy, na závěr záznamu řekne zničehonic: „Ať se vaří v pekle, cikánka.“

Jelikož nešlo o první a s největší pravděpodobností ani o poslední rasistický útok na Vlaďku Erbovou z jeho úst, obrátili jsme se na organizaci Romea, zda se hodlají Vlaďky Erbové zastat. „Zaznamenali jsme to, ale nebudeme se tomu věnovat. Je to mimo naše zaměření. Nebudeme do jejich pře vstupovat. Zabýváme se zásadnějšími problémy. Jde o jejich soužití. Jde o nenávist, která vzešla z jejich nevydařeného vztahu, a to je něco jiného, než čím se zaobíráme,“ sdělila nám jedna ze zaměstnankyň Romey.

Rasistickými útoky na Erbovou se nezabývá ani Policie České republiky. „Nemám informaci o tom, že bychom se tomu věnovali,“ sdělil nám stroze mluvčí Tomáš Hulan.

Impuls pro vyšetřování může dát i sama Vlaďka Erbová, která nám koncem minulého týdne přiznala, že hodlá podat trestní oznámení na Kateřinu Kristelovou za pomluvu. A s ohledem na to, že jsou výroky z totožné nahrávky, není to nepravděpodobné.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:23 7. května 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  104
 • Trapas
  86
 • Haha
  36
 • Tvl
  25
 • Cože
  17
 • Sladký
  16
Komentáře

Mohlo by vás zajímat