Skandál kolem pohřbu manžela Heidi Janků pokračuje: Zapojují se do něj přátelé i veřejnost

Renata Figurová otevřela rodinné spory na pohřbu Iva Pavlíka. | foto: Expres.cz: Tilen Vajt, Jiří Pitrof, Ladislav Křivan, Profimedia.cz

Páteční pohřeb Iva Pavlíka zanechal v lidech hořkou pachuť. Namísto, aby se rodina a přátelé v klidu naposledy rozloučili se svým kamarádem, manželem, otcem, strýcem a oblíbeným umělcem, rodinná známá Heidi Janků na místě řešila letité spory. Situace se samozřejmě po zveřejnění rozhovoru s ní neobešla bez reakcí známých, přátel a veřejnosti. Kdo se do sporu zapojil?

V pátek odpoledne proběhlo ve strašnickém krematoriu poslední rozloučení s Ivem Pavlíkem, který odešel minulou sobotu po problémech se srdcem. A ačkoli šlo už takto o velmi smutnou událost, neobešlo se to bez problémů.

Na místo totiž přišla manželka synovce Heidi Janků a se štosem papírů poskytla médiím rozhovor o tom, jak jí známá zpěvačka ubližuje. Podle jejích slov se ji roky snaží škodit, kde to jen jde.

Renata Figurová totiž se svým bývalým mužem vede spor o syna a Heidi se právě v této situaci měla postavit na jeho stranu. „Motá se do věcí, do kterých nemá a o kterých nic neví,“ řekla Expres.cz na kameru Figurová, která se nyní ohání tím, že byla do rozhovoru natlačena a její životní situace ji dovedla do úzkých.

Jenže sama přitom přišla za novináři a žádala si jejich vizitky, aby celou věc mohla medializovat.

Renata Figurová dorazila na pohřeb s důkazy proti Heidi Janků.

Renata Figurová dorazila na pohřeb s důkazy proti Heidi Janků.

Její slova tedy nezůstala dlouho bez reakce. K celé věci se vyjadřují přátelé jejího bývalého muže, ale také nestranní lidé. „Vážená paní Figurová, oslovuju přímo vás, protože jsem si jistá, že budete komentáře číst. Nenapadlo by mě totiž, proč byste jinak vystoupila před médii v den, kdy je nejbližší rodině smutno a jsou si oporou. Váš projev jsem si nepustila, udělalo se mi zle. Četla jsem pouze písmenka a viděla fotografie. Váš úsměv je vítězný?“ ptá se například kamarádka jejího bývalého muže Simona Vlková.

„Znám otce vašeho dítěte a jeho partnerku. Jsou mi nejbližšími přáteli. Vím, jak se otec vašeho dítěte chová a co všechno dělá pro to, aby změnil rozhodnutí svého syna nevídat jednou za 14 dní od 9–12 hodin. Nemýlím-li se, nedodržujete rozhodnutí soudu o víkendech. Otec vašeho dítěte syna už neviděl měsíc? Baví vás nechat otce vašeho dítěte v sobotu přijít k bytu a nepředat syna? Baví vás trávit víkendy na policii? Baví vás nechodit k soudu? Jde o vašeho syna? Opravdu?“ pokračuje dále.

Renata Figurová.

Renata Figurová mluvila o rodinné situaci.

„Moje dcera Bára zemřela na maturitním plese a vy jste mi dnešním výstupem připomněla smršť, která nastala po jejím odchodu. Mediální smršť. V den pohřbu mé dcery se zachovali novináři pietně a za to jim děkuji. Zachovali se úplně opačně než vy. Vy jste dneska ukázala něco, co jako máma nepochopím. Přeji si pro vaše dítě šťastné dětství a nepřeji si vídat na pohřbech lidi, kteří se chovají jako vy. Považuji to, co jste dnes udělala, za hyenismus, nebo akt určený k návštěvě specializovaného odborníka. Protože jinak si to vysvětlit neumím. Až budete zase vymýšlet konstrukce, tak si k tomu připište, že se s Heidi neznám a celý den jsem nosila v hlavě myšlenku, že ten den je smutný,“ uzavřela.

A další se k ní přidávají vesměs v podobném duchu.

Sama Figurová píše rozsáhlé zprávy a zveřejňuje detaily sporu, který se snaží už tři roky vyřešit. Bohužel trochu nešťastným způsobem.

Atakovaná Heidi naopak stále mlčí. Truchlí za svého milovaného manžela a jistě se podobnými věcmi nechce během zármutku zabývat.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:01 17. prosince 2017. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  167
 • Tvl
  27
 • Haha
  20
 • Super
  16
 • Cože
  15
 • Sladký
  13
Komentáře

Mohlo by vás zajímat