Sobota 13. dubna 2024, svátek má Aleš

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Peklo vypustilo svoje vody a v nich připluly Štiky

  Nejočekávanější reality show našich obrazovek konečně vypustila stavidla a do našich domácností vpluly Štiky, rodina Ornelly Koktové a její mámy Moniky, hlavy klanu Štikových. Jejich životní eskapády bavily veřejnost už od té doby, co se do Ornelly zakoukal tehdejší milionář Josef Kokta, a jak je evidentní, tak nepřestávají zejména udivovat dodnes. Tady ale už půjde o duševní zdraví.

  Rodina Štikových se do obecného zájmu dostala v momentě, kdy na tehdy zámožného podnikatele Josefa Koktu (61) praskla nevěra s mladinkou Ornellou Štikovou (25), ovšem jen u skandálu se zničeným manželstvím Kokty a jeho třetí manželky Gabriely Partyšové nezůstalo.

  Do celé věci se vložila největší domina Česka, její matka Monika Štiková (45), která toužila dceru dostrkat do náruče milionáře, a národ měl o zábavu na velmi dlouhý čas postaráno. Když už se zdálo, že bude chvíli klid poté, co se Ornella za Josefa provdala, přišla další pecka v podobě ohlášeného rozvodu mezi Monikou a jejím manželem Michalem a veřejné hádky dcery a matky, které si neváhají přepírat svoje prádlo před lidmi.

  Proto není divu, že otázka reality show s touto navýsost bizarní rodinou byla jen otázkou času.

  Tak jsme se dočkali.

  Reality show šustící papírem psaného scénáře

  Slovo reality show ale v tomto případě asi nebude úplně přesné, protože mnoho scén působí nahraně. Monika už zkušenost s televizní kamerou má, když uváděla svůj pořad Tchyně, byla přirozená, předvedla celkem obstojný talent na moderování a řešení konfliktů, navíc rozhádanou rodinu dokázala stmelit jakousi svou zkušeností. Ona sice nevypadá na první pohled, ale je to chytrá a schopná žena. V show Štiky je ale jiná Monika. Kolikrát neschopná sestavit větu, zasekává se v řeči, protože se je naučila zpaměti a teď se je snaží říct jakoby přirozeně, zbytečně ječí tam, kde to kontext ani nevyžaduje, přehrává. Dělá „cirkus na celej barák“, a to jen proto, aby situace vypadaly dramatičtěji, než ve skutečnosti jsou.

  V prvním díle jsme se totiž nedozvěděli vůbec nic, dostalo se nám jen uřvané nudy, jejíž vrcholnou zápletkou bylo, zda její manžel Michal sleduje porno. Poznali jsme všechny členy rodiny, včetně přítele mladší dcery Charlotty (která by mimochodem vážně měla uvažovat o nějaké dietě), poznali jsme to, jak o sobě dokážou hanebně nejen mluvit, ale hanebně se k sobě i chovat, poznali jsme vlastně cirkusáckou uječenou famílii, jejíž kratochvílí jsou nadávky, urážky a hádky, v nichž nikomu není rozumět ani slovo.

  Smutnou obětí všech Štikových je pak sám odvržený manžel Michal, jakýsi dobrosrdečný medvěd komicky navlečený v puberťáckých hadrech, které by normálně nenosil, a samotný Pepa Kokta, zkrachovalý milionář, jenž má na stará kolena to štěstí, že si ho Ornella opravdu vzala z lásky, a který sice vypadá zlomeně, ale ještě neztratil naději na lepší časy.

  Tady to celé začalo. Ornella Štiková se dala dohromady s Josefem Koktou. Dnes z toho jsou Štiky.

  Tento delikátní člověk s velkým rozhledem a životní moudrostí vykoupenou úspěchem a pádem musí věčně čelit scénám, jekotu a humpoláckému zacházení. Vše samozřejmě ovládá matka Monika, v civilu dominantní i srdečná žena, která se zde předvádí jako vrcholná saň schopná dštít síru, otravovat myšlenky a spalovat poslední náznak domácí pohody.

  Se Štikami pěkně po proudu. A dobrovolně

  Štiková v sobě řeší odluku od manžela, jenž stále žije s ní ve společné domácnosti, snaží se získat si respekt před dávno dospělou dcerou Ornellou, která nemá o vlastní matce dobrého mínění, do toho uspokojovat svoje slabosti pro mladší milence, potřebu všechny ovládat a hlavně to největší puzení, co v ní je, stát se celebritou.

  V tom všem je největší slabost a síla celé reality show Štiky. Divák má nutkavou potřebu zacpávat si uši před kakofonií zvuků této rodiny, zívat nudou nad naprosto malichernými problémy, které uvnitř řeší, ale zároveň se bezvládně sune po hlavě do moře naprostého uchvácení, kde se z vlastní vůle utopí.

  Monika a mladší dcera Charlotte.

  Nebylo lepšího nápadu na stvoření „Kardashianových pro chudé“, protože tahle rodina je tak neuvěřitelná, že nebudete chtít přestat. Tvůrci dobře věděli, proč mají oslovit zrovna Štikovy, ten ambivalentní vztah veřejnosti k těmto lidem je daleko silnější než veškerá přesvědčení, která si jako zodpovědný divák u televize dáváte. Víte, že si máte zachovat zdravý rozum, ale nedokážete si pomoct.

  Vody pekla se vylily a v nich připluly Štiky. Poplavete s nimi.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 1:08 středa 22. srpna 2018. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   226
  • Tvl
   32
  • Super
   24
  • Haha
   20
  • Cože
   8
  • Sladký
   8