Středa 19. ledna 2022, svátek má Doubravka
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Lounová na vysněném Dakaru: První dny byly noční můra, teď bude zpívat v kabině a číst písek

  Nadšená závodnice Olga Lounová (40) se dočkala a letos absolvuje legendární dakarskou rallye coby navigátorka závodníka Martina Čábely. Ten si zpěvačku sám vybral a nepochybuje o tom, že vsadil na správného parťáka, respektive parťačku. Začátek pro českou posádku ale nezačal moc slavně a skoro to vypadalo, že ani s veselou písničkou daleko nedojedou.

  „Pro navigátory to bude velká řehole. Pojede se prakticky na slepou mapu a na azimuty. Výhodné to bude pro staré mazáky, kteří ten systém znají velmi dobře. Ještě v posledních dnech roku jsme s Olgou koukali podrobně na počítači na některé etapy a projížděli si vše virtuálně,“ popsal Martin Čábela, který populární zpěvačku a nadšenkyni do motorsportu oslovil s vidinou účasti na dakarské rallye.

  „Olga má výhodu v tom, že je chytrá holka a hodně jí to pálí. Umí skvěle reagovat a improvizovat,“ pochvaluje si svou pravou ruku závodník.

  „Když jsme poprvé spolu absolvovali rallye, relativně hned měla o navigování jasno,“ doplnil Čábela, který ještě spoléhá na tréninkové trasy před startem Dakaru v Saúdské Arábii.

  Závodník Martin Čábela se v motosportu pohybuje 40 let. Dakarskou rallye s ním coby spolujezdkyně a navigátorka pojede Olga Lounová

  „Tam se určitě sehrajeme. Navíc jsme se domluvili, že já se jí do navigace nebudu plést. Ona si musí najít vlastní systém, aby se naučila rychle a spolehlivě reagovat,“ svěřil se závodník, který se v motosportu pohybuje úctyhodných čtyřicet let.

  Kromě ostrých kilometrů čekají Čábelu a Lounovou na Dakaru mnohakilometrové přejezdy do bivaku. Když bude možnost, hudbu prý poslouchat v závodním voze budou.

  Zátiší s pneumatikami: Olga Lounová pojede Dakarskou rallye coby spolujezdkyně a navigátorka.

  „Olga slíbila, že bude zpívat, máme v autě tři telefony, tak třeba z jednoho nám pojede muzika. Možná něco zapojíme také do beden,“ nechal se slyšet dakarský závodník, který už se dun, pouště a písku nemůže dočkat.

  „Do pouště jezdím třikrát za rok, ale hlavně na motorce. Je to hodně o umění číst písek. Organizátoři nás nepustí do terénů, které by byly extrémní,“ říká.

  „Je důležité se v autě chovat rozumně, nepálit to hlava nehlava. Pohlídat si, abychom nenajeli na větší šutr a neztráceli minuty s defektem,“ zamyslel se parťák Lounové.

  Zátiší s pneumatikami: Olga Lounová pojede dakarskou rallye coby spolujezdkyně a navigátorka. Za volant usedne zkušený Martin Čábela.

  První dny slavné rallye česká posádka spíše protrpěla, než aby si je užívala s veselou písničkou. Lounová s Čábelou odstartovali jen díky pomoci dalších závodníků. Jejich auto vypovědělo službu a dostalo se do rukou mechaniků, kteří ho dávali do kupy čtyři dny.

  Do Saúdské Arábie přijela za Lounovou její kamarádka Lilia Khousnoutdinova (33). Dámy se potkaly o přestávce závodů rallye v nejvyšší budově hlavního města Rijádu. 

  „Olga je velký bojovník. To, co v poušti předvádí, je neskutečné,“ prohlásila Lilia v živém vysílání na Instagramu. 

  Olga, která závodní vůz představila na její svatbě s Karlem Janečkem i na udílení cen ankety Český slavík, prohlásila, že jim kamarádka přivezla na Dakar štěstí. Potíže, které se vyskytly na trati, je prý neodradí pokračovat k cíli. 

  „Problémy způsoboval kousek laminátového střepu v mechanickém vstřikování,“ uvedla zpěvačka pro web týmu Moto Racing Group. Až pak se konečně mohli vrhnout do měření sil s ostatními veterány.

  „Užili jsme si své, ale Dakar dokončíme, i kdybychom to měli do cíle dotlačit,“ vzkázala Lounová fanouškům do Česka.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

  Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

  Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

  Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

  Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

  Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

  Komentáře
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Středa 19. ledna 2022, svátek má Doubravka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz