jít naiDNES.cz

Bratr slavného Michaela Schumachera v Praze: O jeho stavu mluvit nebudu

Bratr Michaela Schumachera Ralf v Praze. Jaký dal zákaz? | foto: Koláž Expresu

Již za několik dní uběhne přesně pět let od nešťastné tragédie, po které legenda formule 1 Michael Schumacher skončil po pádu na neoznačené alpské sjezdovce upoutaný na lůžko. Přestože celý svět zajímá jeho aktuální zdravotní stav, rodina slavného závodníka je skoupá na slovo. Hradbu mlčení nezlomil ani jeho mladší bratr Ralf, se kterým jsme se potkali v Praze. O zdravotním stavu svého bratra totiž mluvit nechce!

Sedminásobný šampion F1 se na lyžích vážně zranil 29. prosince 2013, když opustil značenou sjezdovku a po pár metrech upadl tak nešťastně, že hlavou v helmě narazil na kámen. Od té doby je slavný jezdec upoutaný na lůžku a o jeho zdravotním stavu rodina svět téměř neinformuje. Jen výjimečně se na veřejnosti objeví nějaké nové informace, jako před několika dny ta, že je na tom Michael Schumacher již mnohem lépe a dokonce se již má pohybovat.

To nám ale jeho bratr Ralf během své krátké návštěvy Prahy nepotvrdil, ale ani nevyvrátil. Předem totiž oznámil, že na dotazy týkající se jeho bratra Michaela nebude odpovídat. Rozpovídal se, jen když šlo o závodnickou kariéru jeho syna Davida, který v barvách týmu US-Charouz Racing System vyhrál německou F4 v kategorii nováčků a chce vykročit ve stopách svého otce a strýčka Michaela. Spolupráce mezi Schumacherovým týmem US Racing a týmem Charouz Racing System začala už před rokem a mladý Schumacher již předvádí, že pochází ze slavné závodnické rodiny.

„Byla to povedená sezona, vyhráli jsme v jednotlivcích i v týmech a Dave má cenu pro nejlepšího nováčka. Ale je před ním pořád hodně dlouhá cesta a je jen na něm, jak po ní bude pokračovat,“ říká šestinásobný vítěz závodu Grand Prix Ralf Schumacher, který ví, že jeho syn má sice za sebou ve formuli 4 úspěšnou sezonu, velké úspěchy má ale teprve před sebou. 

Ralf Schumacher navštívil Prahu u příležitosti představení spojení týmu Sauber F1 Junior Team a Charouz Racing System, který bude od příští sezony závodit v F2, F3 a F4.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:07 středa 17. dubna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  8
 • Trapas
  8
 • Cože
  6
 • Sladký
  6
 • Haha
  5
 • Tvl
  5
Komentáře