jít naiDNES.cz

Dvě tváře drsňáka Gudase: Na ledě za rváče, doma za milujícího tátu

Dvě tváře hokejisty Radka Gudase | foto: Koláž Expresu

Jeho jméno ho předchází. Drsný výraz je legendární. Protihráči se ho bojí a spoluhráči ho poslouchají na slovo. Přesně takový je hokejista Radko Gudas (28) na ledě. Ale jaký je v soukromí? Tím dokáže všem naprosto vyrazit dech více než svými bitkami.

Český reprezentant Radko Gudas se teď snaží společně s národním týmem urvat nějakou tu medaili na mistrovství světa na Slovensku. Na hokej se plně soustředí. To pak nevidí, neslyší, chce jen vyhrát a jde si za tím i přes mrtvoly. 

Jenže málokdo zná úspěšného hokejistu i z jiného pohledu. Není to jen sportovec, který pro ránu nejde daleko a jde z něj strach na míle, ve skutečnosti je to milující manžel a tatínek.

I když moc často nesdílí své soukromí, sem tam udělá výjimku a je to radost pohledět. Radko má úsměv na rtech, objímá své děti, dělá „normální“ práce na zahradě, je krotký jako beránek. Pravý opak toho rváče Gudase.

Je dobře, že se ho protihráči bojí a radši se s ním nepouštějí do křížku. Pak dokáže nasázet více gólů, jako se mu to teď daří v nároďáku. Ale nebylo by hezké fanouškům častěji ukazovat tu vlídnější tvář?

Vždyť mu to s úsměvem a radostí v očích opravdu sluší. 

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat