jít naiDNES.cz

Radikální změny v pořadu Prostřeno! Může za to Kazma?

Televize Prima změnila pravidla Prostřena. Kvůli Kazmovi? | foto: Prima, OMS

Snaží se tvůrci kulinářské reality show Prostřeno! získat zpátky diváky, kteří se na pořad přestali dívat po odvysílání posledního dílu One Man Show Kamila „Kazmy“ Bartoška? Vypadá to tak! Podle nových pravidel totiž o vítězi rozhodují i samotní diváci.

V nových dílech Prostřena! se totiž již nevaří jen o 60 tisíc korun, ale dalších 30 tisíc mohou amatérští kuchtíci získat od diváků. Ti, stejně jako hosté u stolu, budou každý den bodovat hostitele. A jelikož u televizních obrazovek nebudou moct ochutnávat jednotlivá jídla, jejich rozhodování bude více než subjektivní a bude záležet převážně na sympatiích.

Může se tak stát, že zatímco soutěžící vyberou nejlepší jídlo, diváci rozhodnou jinak. Nebo pokud by jeden ze soutěžících chtěl hlasování zmanipulovat a takticky dávat ostatním po bodu, aby on vyhrál, diváci mohou spravedlivě obodovat toho soutěžícího, který podle ostatních vaří nejlépe.

Dost zvláštní je ale načasování změny. Ačkoliv roky zůstávalo vše při starém, se změnou tvůrci pořadu přispěchali jenom několik měsíců poté, co Kamil Bartošek alias Kazma ve své show ukázal, jak doopravdy funguje reality show Prostřeno! Ačkoliv za jím nastrčeného Karla, který předstíral, že má Touretteův syndrom, vařili nejlepší čeští kuchaři, jeho jídlo ostatní soutěžící hanili a dostal nejméně bodů.

„Divácká volba je o tom, že diváci udělují své body nezávisle na bodování soupeřů u stolu. Každý den hodnotí hostitele a ten, který od nich získá nejvíce bodů, bere 30 tisíc. V případě, že se diváci shodnou ve své volbě se soupeři u stolu, odnese si vítěz rovných 90 tisíc. Hlasování diváků je ukončeno po pátečním finále a po sečtení hlasů se vítěze divácké volby dozvíme v Prostřeno! v pondělí následujícího týdne, v rekapitulaci týdne předchozího,“ sdělila nám PR koordinátorka pořadu Ivana Dubášová.

Té jsme se také zeptali, zda má tato změna něco společného s kauzou kolem Kazmy. „Prostřeno! je na televizních obrazovkách od roku 2010 a za tu dobu jej TV Prima, pokud jde o výhry, inovovala již několikrát. Historicky první výherci byli odměňováni 25 tisíci korunami a aktuálně je hlavní výhra 60 tisíc korun pro nejlepšího hostitele. V premiérové sezoně se TV Prima rozhodla dát prostor také divákům, aby i oni rozhodli a finančně 30 tisíci korunami odměnili toho hostitele, který si podle nich výhru zaslouží nejvíce,“ sdělila nám mluvčí televize Jana Mrákotová.

Změnu, která razantně mění charakter soutěže, nám okomentoval i sám Kazma. „Mně je to asi jedno, protože tato kapitola je již za mnou a děláme jiné věci. Nebyl bych ale zas tak paranoidní, že bych za vším viděl sebe. Třeba s tím nemám nic společného. Na druhou stranu je to možné. Těžko říct,“ sdělil nám Kazma.

Zajímavé je, že škodní nebudou ani diváci. I ti totiž mohou vyhrát peníze. Každý týden si totiž jeden šťastlivec z řad hlasujících přijde na pět tisíc korun, což už je dost slušná motivace k tomu Prostřeno! sledovat a ještě k tomu posílat hlasy svému favoritovi.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:29 středa 20. prosince 2017. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  18
 • Super
  15
 • Haha
  10
 • Tvl
  9
 • Cože
  6
 • Sladký
  5
Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Jakub Šural: Snažím se, aby na mě brácha mohl být hrdý

Přes půl roku uplynulo od toho 29. dubna, kdy fotbalový svět přišel o Josefa Šurala a Jakub Šural, obránce Zbrojovky...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Komentáře